gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meldpunt discriminatie: 77 incidenten in Dordrecht

e1b08310c1749f471bd3d58f3cf2e28c

In de politie-regio Rijnmond zijn er relatief veel meldingen van discriminatie binnengekomen uit Dordrecht. Dat blijkt uit de Monitor Discriminatie 2019, die jaarlijks wordt samengesteld door Antidiscriminatievoorziening RADAR in samenwerking met de politie. Dordrecht staat op de tweede plaats, net achter Rotterdam.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dordtenaren meldden vorig jaar 14 keer een vorm van discriminatie bij het meldpunt. De politie registreerde 77  incidenten waarbij discriminatie een rol speelde. Dat houdt in dat agenten een melding hebben genoteerd of dat er zelfs aangifte is gedaan.

Uit de hele regio kwamen in totaal 475 meldingen binnen en registreerde de politie 822 incidenten. Rotterdam staat procentueel gezien bovenaan de lijst, Dordrecht op plaats twee. Waarom de cijfers in onze stad relatief hoog zijn, geeft het onderzoek niet aan.


Discriminatie op grond van huidskleur/herkomst wordt zowel door RADAR (meer dan de helft van de meldingen) als de politie (40 procent) het meest geregistreerd. Daarna volgen meldingen over discriminatie op grond van handicap/chronische ziekte (11 procent), godsdienst (10 procent; waarbij het overwegend de islam betreft) en geslacht (9 procent). 


Over de monitor

De Monitor Discriminatie 2019 is samengesteld door RADAR in samenwerking met de politie- eenheid Rotterdam en wordt 23 april gepubliceerd. De monitor bundelt meldingen bij antidiscriminatievoorzieningen met politieregistraties en verzoeken om een oordeel bij het College voor de Rechten van de Mens. Zo geeft dit rapport een compleet beeld van de geregistreerde discriminatie-incidenten in de politie-eenheid Rotterdam. De Monitor Discriminatie is te vinden op www.discriminatie.nl.

Lees ook

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.