Dordrecht, Netherlands

Meldpunt en vergoeding voor gedupeerde Dordtse gezinnen in toeslagaffaire

Ongeveer 350 gezinnen uit de Drechtsteden, waarvan 150 uit Dordrecht, moesten onterecht kinderopvangtoeslag terugbetalen aan de Belastingdienst. Om hen te compenseren, opent de Sociale Dienst Drechtsteden een meldpunt.
Corrado Francke | 26 oktober 2020 14:36 | Aangepast op 26 oktober 2020 14:36
“Het is belangrijk dat wij met die mensen in contact komen”, beaamt wethouder Peter Heijkoop. Compensatie is volgens hem dan ook de enige juiste oplossing. “Want zij zijn hard getroffen door toedoen van de Belastingdienst.”

Fraude

De benadeelde gezinnen in de toeslagaffaire werden gezien als fraudeur en moesten daarom diep in de buidel tasten. Over het compenseren onderhandelde de wethouder met staatssecretaris Van Huffelen, maar heel soepel verliep dat niet.

Heijkoop benadrukt dat de gemeente over dit punt naast de inwoners staat. “En niet naast de Belastingdienst. De staatssecretaris wilde dat wij de gedupeerden zouden helpen zonder voorwaarden.”

Privacy

Vanwege de privacywetgeving is het niet mogelijk om de namen van de gedupeerde mensen uit de Drechtsteden op te vragen bij de Belastingdienst. “Maar wij gaan niet eindeloos op de Belastingdienst wachten. Daarom willen wij zelf met de inwoners in contact komen, wij willen ze graag helpen.”

De 150 Dordtse gezinnen liepen duizenden euro’s mis. “Dat moet snel en goed worden geregeld. Daarnaast zijn er ook nog de kosten van het verlies van een baan, schuldentrajecten en het vinden van een nieuw huis.”

11 miljoen euro

Om alle schulden af te kunnen betalen, heeft Van Huffelen een bedrag van 11 miljoen euro beschikbaar gesteld, dat in het land zal worden verdeeld. “Dat wordt later aangevuld, want nu hebben wij nog niet iedereen in beeld.”

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...