gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mensen met beperking runnen cadeauwinkel Dordrecht

01540ab27c1c1dc68882dcb6fe0778de

Kaarsen, kaarten, schalen en keramiek. Ongeveer zeventig procent van de producten die worden verkocht bij cadeauwinkel Gemivaria in Dordrecht is gemaakt door medewerkers van de winkel. De zaak is er één door en voor mensen met een beperking. "

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het is een winkel waar we producten verkopen die gemaakt zijn door mensen met een beperking", zegt Nella Rijsdijk van Gemivaria. "Iemand die een beetje beperkt is of wat meer; dat maakt niet uit." Ook staan mensen met een beperking achter de kassa of in de zaak.

De producten die worden verkocht in de winkel aan de Voorstraat, worden in de winkel en bij verschillende ateliers in de Drechtsteden gemaakt. Ook daar werken mensen met een beperking. "We hebben verspreid door het gebied zo'n vierhonderd mensen aan het werk."

Zo is er onder meer een kaarsenatelier. "Alle kaarsen in de winkel zijn daar gemaakt. Andere dingen komen van andere ateliers: dan merk je dat als je aller bij elkaar brengt, je samen sterk brengt en iets moois kan neerzetten."

Al jaren op de Voorstraat

De winkel op de Voorstraat bestaat al 27 jaar, weet Nella. "Het was een van de eerste van zijn soort in het land én het is een van de weinige die er nog steeds is", zegt Nella.

De mensen die de cadeauwinkel inlopen, merken in eerste instantie niet dat dit een speciale winkel is. "Pas als ze wat langer rondlopen, merken ze dat hier bijzondere mensen aan het werk zijn. Het geeft wat extra's en de klanten vinden het leuk."

Een van de werknemers is Gaby. Zij geeft verslaggever Erik Lemmers dinsdagochtend een rondleiding door de winkel. Collega Jose laat daarbij vol trots haar zelfgemaakte kaarten zien. Ook zijn er mensen in de winkel druk bezig met papier maché. Collega Sharon gaat daarentegen liever met schoonmaakmiddelen aan de slag. "Ik hou van schoonmaken. Ik vind dat plakken te simpel."

Bij Gemivaria kunnen de mensen met een beperking dus allerlei verschillende vaardigheden leren. "Het winkelwezen, achter de kassa staan, producten maken: het kan een doorstart zijn naar een reguliere baan", zegt Nella. "Het gebeurt niet vaak, maar het gebeurt wel."

Ook dit jaar trekken verslaggevers van RTV Rijnmond zes weken weken lang door de regio tijdens de Zomertoer. De verhalen en reportages over de Drechtsteden zijn de komende weken ook te zijn bij RTV Dordrecht.

Lees ook

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

nk2026102893A09284

Ongeloof bij FC Dordrecht na nieuwe afgang: ‘De gifbeker moet helemaal leeg‘

Inspiratieloos, kwalitatief onvoldoende en nul stootkracht. Volledig terecht kegelden de amateurs van SC Genemuiden het armoedige FC Dordrecht woensdagavond uit de KNVB Beker. “Deze doet extra pijn”, merkt een gefrustreerde hoofdtrainer Paul Nuijten.

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

milou van wijk

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.