gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mensen redden is een sport: toernooi reddingszwemmen trekt meer publiek dan ooit

life saving.jpg

Competitief reddingszwemmen: niet alleen handige training voor de zomermaanden, maar ook een echte publiekssport. Het Life Saving Summit van dit weekend trok meer mensen de tribune van de Dordtse Sportboulevard op dan andere jaren. “Het is natuurlijk bijzonder dat er een sport van is gemaakt om mensen te kunnen redden.”

Roxane Kroon |  | Aangepast op

De wedstrijden van het evenement werden gehouden in het 50-meterbad van de Sportboulevard. Deze is acht banen breed en drie meter diep. Die plek is ook wel nodig voor het evenement, want naast het publiek was ook het aantal deelnemers gegroeid. Ook buitenlandse sporters, met name uit Duitsland, Engeland en Frankrijk, waren voor het evenement afgereisd naar Dordrecht. 

Dat redden moet wel op een specifieke manier. “De sporters zwemmen onderwater naar de pop toe en dan moeten ze eerst een tuigje aan de pop klikken”, legt voorzitter van de Reddingsbrigade Henk Dorst uit. “En dan racen ze terug”. De dagen begonnen met de allerkleinste reddingzwemmers van acht jaar oud. Voor hen werden de oranje poppen die tijdens de andere wedstrijden worden ‘gered’, nog even overgeslagen. 

De planning van het evenement was strak, want er deden vijf andere leeftijdscatergorieën mee, verdeeld over jongens en meisjes. Daarbij waren er voor de volwassen zwemmers vijf onderdelen waar zij aan mee konden doen. Dit betekent nog wel wat gesjouw voor de medewerkers van het evenement. De geredde poppen en ander materiaal dat naar de finish worden gezommen, moeten telkens weer terug naar de andere kant van het 50-meter lange bad. 

“Ik heb gisteren wel een kilometer of zes gelopen langs de badrand”, vertelt een medewerker van de reddingsbrigade lachend. “Maar het gaat heel goed allemaal op tijd en we hebben goede medewerking van iedereen.”

Volgend jaar wordt het evenement weer gehouden, op dezelfde datum. Dan hoopt voorzitter Henk op nóg meer publiek. “Het is een hele leuke sport om op een zondagmiddag naar te komen kijken.” 

Lees ook

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.