gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mensen van crisisopvang en 24-uursopvang moeten straks betalen als het aan college ligt

15c364d61da93a76ede626cc84ea48d2

Door een tekort aan opvangplekken moest het Leger des Heils mensen regelmatig weigeren dit jaar. Met het invoeren van een eigen bijdrage voor iedereen in maatschappelijke opvang hoopt het college dat tekort aan opvangplekken tegen te gaan. Wethouder Peter Heijkoop: “We denken aan bedragen van 5 tot 15 euro per nacht, maar we gaan daarover in gesprek met de raad.”

Marie Frenay |  | Aangepast op
Dordtenaren die binnen maatschappelijk opvang in een woning of kamer zitten betalen al een eigen bijdrage. Alleen mensen die gebruikmaken van de crisisopvang of de 24-uursopvang niet. Volgens de gemeente zou deze doelgroep ook een bijdrage kunnen betalen omdat zij, in de meeste gevallen, werk of een uitkering hebben.

Gezonde prikkel
"Op dit moment is er financiële ongelijkheid tussen mensen in de maatschappelijke opvang. Wie niet hoeft te betalen ervaart soms onvoldoende prikkel om door te stromen naar een betaalde woonvorm. Daarom is voortaan het uitgangspunt dat iedereen die kan betalen, dat ook doet”, zegt Peter Heijkoop wethouder bestaanszekerheid.

Ook het Leger des Heils staat achter deze oplossing. “Als Leger des Heils vinden we herstel van het gewone leven belangrijk. Hierbij hoort ook het hebben van een eigen financiële verantwoordelijkheid”, zegt Elsa Jovanov persvoorlichter van het Leger des Heils. Zij voegt eraan toe: “Het moeten leveren van een eigen bijdrage geeft ook mensen in de opvang een gezonde financiële prikkel.”

Wel benadrukt Jovanov dat de organisatie het belangrijk vindt dat iedereen terecht kan bij maatschappelijke opvang: “Ook mensen die geen financiële middelen hebben.”

Doorstroom
"Door de invoering van de eigen bijdrage verwachten we dat de kans op plaatsgebrek in de opvang afneemt. Omdat de nachtopvang hier gratis is, is er een toestroom van buiten de Drechtsteden”, aldus wethouder Heijkoop.

De wethouder voegt eraan toe: “Onlangs moest het Leger des Heils enkele mensen weigeren voor de nachtopvang omdat er te weinig bedden waren. Dat is onacceptabel en deze maatregel draagt eraan bij dat dat niet meer voorkomt. Iedereen die in Dordrecht een dak boven zijn hoofd wil, moet dat kunnen krijgen.” Maar dan wel tegen een geringe vergoeding.

Volgens de gemeente duurde het tekort aan bedden maar enkele dagen, die problemen zijn sinds twee weken weer opgelost. Het plaatsen van extra bedden is volgens Peter Heijkoop ook niet mogelijk. “Dat heeft te maken met de afspraken die zijn gemaakt met de buurt”, legt de wethouder uit. De mogelijke oplossingen zijn dus beperkt.

Per nacht
Dit besluit, inclusief de hoogte van de eigen bijdrage, wordt, na consultatie van de medezeggenschapsorganen, na de zomer aan de raad voorgelegd. Peter Heijkoop kan wel een indicatie geven van hoeveel euro mensen zouden betalen aan onderdak bij de crisisopvang: “We denken aan bedragen van 5 tot 15 euro per nacht, maar we gaan daarover in gesprek met de raad.”

Lees ook

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.