Dordrecht, Netherlands

Merwe's Oratorium Vereniging mag weer repeteren

Er mag weer gezongen worden! In de Open Hofkerk in Sterrenburg repeteerden donderdag zo’n 35 koorleden van Merwe’s Oratorium Vereniging. Ruim een jaar geleden moesten ze dat noodgedwongen, vlak voor de viering van het 100-jarig jubileum, allemaal stopzetten.
Vivian Rutte | 25 juni 2021 16:53 | Aangepast op 25 juni 2021 16:53
De vereniging zou het 100-jarig jubileum groots vieren met een concert. Dat kon ineens niet meer ‘live’, en dus werd er overgegaan op Zoom. Niet ideaal natuurlijk: “Dan sta je achter je eigen computer mee te doen. Bij jamles hoor je wel andere koorleden zingen om op af te stemmen. Dus dat is een beetje samen zingen, maar dit is toch echt veel leuker.”

Dat het jubileumconcert niet door kon gaan vorig jaar, was ‘een drama’, zegt Dirk Louter van de vereniging: “Alles was klaar, en op het allerlaatste moment moesten we alles afblazen. Maar we hebben de bladzij omgeslagen, want er is ook zo veel ergs gebeurd in de wereld.”

Op donderdagavond 1 juli heeft het koor voor het eerst weer een echte uitvoering voor publiek, in de Augustijnenkerk.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...