gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Met sensoren zou nog gerichter kunnen worden gestrooid

Sensoren in het wegdek zouden HVC kunnen helpen om nog gerichter te strooien. Maar de gemeente Dordrecht wil daar vooralsnog niet aan. De sensoren meten het zoutgehalte op de weg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Alblasserdam heeft ze wel, maar Dordrecht niet. "Met sensoren in het wegdek kunnen we constant zien hoeveel strooisel er nog op de wegen ligt", zegt strooicoördinator Richard Van Der Koogh van HVC, "Misschien betekent het dat we minder hoeven te strooien, of misschien juist meer". En dat is ook precies het probleem. Hij vindt het een handig hulpmiddel, maar weet niet precies welk effect de meetgegevens hebben op de gladheidsbestrijding. En dat is iets dat de gemeente wel wil weten om te kunnen beoordelen of zo'n investering zoden aan de dijk zet.

Het was vandaag weer een drukke dag voor de medewerkers van de gladheidsbestrijding. Af en toe komen de strooiwagens een nieuwe lading pekelwater ophalen op het terrein achter de milieustraat aan de Baanhoekweg, maar ze zijn vooral onderweg. "Zaterdag zijn we al gaan strooien en we bekijken constant hoe het weer zich ontwikkelt", zegt Van der Koogh. Het is niet gemakkelijk, want de verwachtingen worden constant bijgesteld. Zo zou zondagmiddag de sneeuw in de loop van de middag overgaan in regen, waardoor alles zou smelten. Het pakte anders uit.

"We willen niet te weinig strooien, maar ook niet teveel. Pekel is slecht voor het milieu en als het in je kleding komt, krijg je het er niet meer uit", zegt Van der Koogh, "Voordat we gaan strooien, rijd Ik zelf even de route om te kijken of het nodig is".

De gladheidsbestrijding wordt ook geregeld gebeld door mensen die vinden dat er te weinig wordt gestrooid. "We weten wat we doen, maar het luistert nogal nauw. We hebben geen draaiboek in de kast liggen. Elke soort gladheid vraagt om een andere aanpak. We stemmen onze werkwijze daar voortdurend op af."

Vanavond en vannacht krijgen de mensen van de gladheidsbestrijding maar weinig rust. "Het blijft voorlopig nog wel even sneeuwen en dinsdagochtend rond zes uur zou het weleens kunnen gaan ijzelen. Maar dat kan ook eerder of later zijn." De mannen die de strooiwagens bemannen vinden het niet erg. Ze vinden het leuk om uit te rijden.

"Ik moet alleen wel nieuw zout gaan bestellen. Het gaat hard De loods is al voor eenderde leeg", zegt de coördinator.

Lees ook

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.