gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Metamorfose De Holland compleet

a6e99196b0990b0a7602a9ade756f371

Gebouw De Holland aan de Burgemeester de Raadtsingel stond jarenlang in het geheugen van het de Dordtenaren gegrift als het pand met de oranje aanbouwen. Het pand waar een supermarkt en later een woonwinkel in zat. Maar inmiddels is het gebouw in oude luister hersteld. En wordt het nu vooral geassocieerd met het Nationaal Onderwijsmuseum, dat in 2015 de deuren opende.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In 2013 werd begonnen met de verbouwing van het pand, dat ontworpen is door de bekende architect Sybold van Ravensteyn. Van zijn oorspronkelijke ontwerp was nog maar weinig terug te zien. Dat moest veranderen. RTV Dordrecht volgde de verbouwing op de voet. Met als resultaat een documentaire over de metamorfose, die in 2015 uitgezonden werd. Maar de transformatie was nog niet compleet.

Het Onderwijsmuseum wilde graag de tuin aanleggen in de bouwstijl van De Holland. Dat had, letterlijk en figuurlijk nogal wat voeten in de aarde. Een ontworpen betonnen omheining viel veel te duur uit, waardoor de uitvoering niet door kon gaan. Na maanden werd er een nieuw ontwerp voor de tuin gemaakt. Pas begin 2018 ging de schop de grond in.

Inmiddels vormt de tuin met het opgeknapte gebouw een mooi geheel. Hoe dat allemaal tot stand kwam, is te zien in de documentaire Van gebouw De Holland naar Nationaal Onderwijsmuseum: de metamorfose compleet. Die wordt aanstaande zondag 12 mei vanaf 18.00 uur uitgezonden op TV Dordrecht. De documentaire zal later ook te zien zijn in het museum.

Lees ook

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”