gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Metamorfose De Holland compleet

a6e99196b0990b0a7602a9ade756f371

Gebouw De Holland aan de Burgemeester de Raadtsingel stond jarenlang in het geheugen van het de Dordtenaren gegrift als het pand met de oranje aanbouwen. Het pand waar een supermarkt en later een woonwinkel in zat. Maar inmiddels is het gebouw in oude luister hersteld. En wordt het nu vooral geassocieerd met het Nationaal Onderwijsmuseum, dat in 2015 de deuren opende.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In 2013 werd begonnen met de verbouwing van het pand, dat ontworpen is door de bekende architect Sybold van Ravensteyn. Van zijn oorspronkelijke ontwerp was nog maar weinig terug te zien. Dat moest veranderen. RTV Dordrecht volgde de verbouwing op de voet. Met als resultaat een documentaire over de metamorfose, die in 2015 uitgezonden werd. Maar de transformatie was nog niet compleet.

Het Onderwijsmuseum wilde graag de tuin aanleggen in de bouwstijl van De Holland. Dat had, letterlijk en figuurlijk nogal wat voeten in de aarde. Een ontworpen betonnen omheining viel veel te duur uit, waardoor de uitvoering niet door kon gaan. Na maanden werd er een nieuw ontwerp voor de tuin gemaakt. Pas begin 2018 ging de schop de grond in.

Inmiddels vormt de tuin met het opgeknapte gebouw een mooi geheel. Hoe dat allemaal tot stand kwam, is te zien in de documentaire Van gebouw De Holland naar Nationaal Onderwijsmuseum: de metamorfose compleet. Die wordt aanstaande zondag 12 mei vanaf 18.00 uur uitgezonden op TV Dordrecht. De documentaire zal later ook te zien zijn in het museum.

Lees ook

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.