gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Metamorfose De Holland compleet

a6e99196b0990b0a7602a9ade756f371

Gebouw De Holland aan de Burgemeester de Raadtsingel stond jarenlang in het geheugen van het de Dordtenaren gegrift als het pand met de oranje aanbouwen. Het pand waar een supermarkt en later een woonwinkel in zat. Maar inmiddels is het gebouw in oude luister hersteld. En wordt het nu vooral geassocieerd met het Nationaal Onderwijsmuseum, dat in 2015 de deuren opende.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In 2013 werd begonnen met de verbouwing van het pand, dat ontworpen is door de bekende architect Sybold van Ravensteyn. Van zijn oorspronkelijke ontwerp was nog maar weinig terug te zien. Dat moest veranderen. RTV Dordrecht volgde de verbouwing op de voet. Met als resultaat een documentaire over de metamorfose, die in 2015 uitgezonden werd. Maar de transformatie was nog niet compleet.

Het Onderwijsmuseum wilde graag de tuin aanleggen in de bouwstijl van De Holland. Dat had, letterlijk en figuurlijk nogal wat voeten in de aarde. Een ontworpen betonnen omheining viel veel te duur uit, waardoor de uitvoering niet door kon gaan. Na maanden werd er een nieuw ontwerp voor de tuin gemaakt. Pas begin 2018 ging de schop de grond in.

Inmiddels vormt de tuin met het opgeknapte gebouw een mooi geheel. Hoe dat allemaal tot stand kwam, is te zien in de documentaire Van gebouw De Holland naar Nationaal Onderwijsmuseum: de metamorfose compleet. Die wordt aanstaande zondag 12 mei vanaf 18.00 uur uitgezonden op TV Dordrecht. De documentaire zal later ook te zien zijn in het museum.

Lees ook

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.