gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Metamorfose De Holland compleet

a6e99196b0990b0a7602a9ade756f371

Gebouw De Holland aan de Burgemeester de Raadtsingel stond jarenlang in het geheugen van het de Dordtenaren gegrift als het pand met de oranje aanbouwen. Het pand waar een supermarkt en later een woonwinkel in zat. Maar inmiddels is het gebouw in oude luister hersteld. En wordt het nu vooral geassocieerd met het Nationaal Onderwijsmuseum, dat in 2015 de deuren opende.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In 2013 werd begonnen met de verbouwing van het pand, dat ontworpen is door de bekende architect Sybold van Ravensteyn. Van zijn oorspronkelijke ontwerp was nog maar weinig terug te zien. Dat moest veranderen. RTV Dordrecht volgde de verbouwing op de voet. Met als resultaat een documentaire over de metamorfose, die in 2015 uitgezonden werd. Maar de transformatie was nog niet compleet.

Het Onderwijsmuseum wilde graag de tuin aanleggen in de bouwstijl van De Holland. Dat had, letterlijk en figuurlijk nogal wat voeten in de aarde. Een ontworpen betonnen omheining viel veel te duur uit, waardoor de uitvoering niet door kon gaan. Na maanden werd er een nieuw ontwerp voor de tuin gemaakt. Pas begin 2018 ging de schop de grond in.

Inmiddels vormt de tuin met het opgeknapte gebouw een mooi geheel. Hoe dat allemaal tot stand kwam, is te zien in de documentaire Van gebouw De Holland naar Nationaal Onderwijsmuseum: de metamorfose compleet. Die wordt aanstaande zondag 12 mei vanaf 18.00 uur uitgezonden op TV Dordrecht. De documentaire zal later ook te zien zijn in het museum.

Lees ook

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.