Dordrecht, Netherlands

Middelbare scholen weer van start: 'De regels en zo vind ik niet leuk'

Na tweeënhalve maand gingen dinsdagochtend de deuren van de middelbare scholen in Dordt weer open. "Het is mooi weer, we hebben maatregelen genomen en we gaan weer starten."
Petra Scheurwater | 2 juni 2020 11:03 | Aangepast op 2 juni 2020 11:03
Bij het Wartburg College op het Leerpark verwelkomt directeur Herman den Hollander deze eerste ochtend alle leerlingen bij het hek. "Dat doe ik niet iedere dag, maar dit is een bijzondere gelegenheid dat ik ze graag welkom heet", vertelt Den Hollander. "Je ziet dat de leerlingen er echt weer zin in hebben."

Daar denken de scholieren alleen anders over, zij vonden het thuis zijn tijdens de corona-uitbraak wel prima. Op de vraag waar ze het meest naar uit kijken op de eerste schooldag, zijn Aron en Noël resoluut. "Vakantie" en "het weekend", zijn ze het met elkaar eens.

"De regels en zo vind ik niet leuk", vertelt een meisje dat zich moet haasten om op tijd bij de eerste les te zijn. Maar niet iedereen snakt al weer meteen naar vrije tijd. "Ik wil de leraren en de andere kinderen weer zien", is Martijn blij weer naar het Leerpark te kunnen.

Lees ook

Kersttraditie keert terug: schaatsen in de binnenstad

In december kan er eindelijk weer geschaatst worden in de Dordtse binnenstad. De kerstijsbaan komt n...

Buurtbewoners die hielpen na explosie in het zonnetje gezet

De buren die twee weken geleden te hulp schoten na een grote explosie bij een Papendrechts huis, zij...

Lot uit de loterij: 189 starters zoeken woongeluk in eigen dorp

Hoe kom je als starter in Hardinxveld-Giessendam aan een betaalbare koopwoning? Het korte antwoord i...

Meerdere huiszoekingen na steekpartij musical, familie slachtoffer wil ‘rust’

De politie heeft donderdag twee huiszoekingen gedaan naar aanleiding van de steekpartij tijdens een ...

Ests international tekent voor drie jaar bij FC Dordrecht

Middenvelder Martin Vetkal uit Estland sluit per direct aan bij de selectie van FC Dordrecht. De 21-...

Motorrijder gewond na aanrijding met camper

Een motorrijder en camper zijn vrijdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Dordrecht. Dat gebeur...