Dordrecht, Netherlands

Middelbare school kiezen? Dat moet dit jaar online

Groep 8-leerlingen hebben elk jaar een grote keuze te maken; het kiezen van een middelbare school. Door de coronamaatregelen is het dit jaar echter niet mogelijk om fysiek naar verschillende open dagen te gaan, en dat maakt die keuze extra moeilijk. Gelukkig zijn scholen creatief genoeg om zichzelf online te laten zien.
Isabel Pijnappels | 22 januari 2021 16:24 | Aangepast op 22 januari 2021 16:24
Jesse Verbraak, teamleider van klas 1, zegt veel moeite in de online open dag te hebben gestopt. Zo hebben ze nieuwe camera’s aangeschaft om extra goed over te komen op beeld. “Kinderen letten vooral op de kwaliteit van het beeld en geluid van de livestream”, weet de teamleider. Zo hebben ze op het Stedelijk Dalton Lyceum extra veel filmpjes gemaakt, voor en door kinderen. “Zo kunnen kinderen toch zien hoe de sfeer in ons gebouw is.”

Esleen Kooij uit groep 8 denkt te weten naar welke school volgend jaar wil, maar ze heeft verder nog geen andere scholen bezocht. Uit verhalen van mede-scholieren kreeg ze de indruk dat het Stedelijk Dalton Lyceum een prima keuze zou zijn, maar echt zeker weten kan bijna niet. “Ik ben een aantal jaar geleden op de school geweest, en toen leek het mij wel leuk”, zegt de achtste-groeper. Hoe de school er precies uit ziet blijft nog even een verrassing. Volgens Esleen hebben veel kinderen uit haar klas last van keuzestress. Doordat ze nog geen enkele school hebben kunnen bekijken, weten ze niet goed welke middelbare school bij hen past.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...

Verbouwing van dit pand kan beginnen: raad stemt in met miljoenenbedrag

De voorbereidingen voor een grondige verbouwing van een bedrijfspand aan de Havenstraat in Ridderker...

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Onbekenden hebben deze week eieren tegen de ramen van de asielopvang voor minderjarigen in Papendrec...