Dordrecht, Netherlands

Middelbare school kiezen? Dat moet dit jaar online

Groep 8-leerlingen hebben elk jaar een grote keuze te maken; het kiezen van een middelbare school. Door de coronamaatregelen is het dit jaar echter niet mogelijk om fysiek naar verschillende open dagen te gaan, en dat maakt die keuze extra moeilijk. Gelukkig zijn scholen creatief genoeg om zichzelf online te laten zien.
Isabel Pijnappels | 22 januari 2021 16:24 | Aangepast op 22 januari 2021 16:24
Jesse Verbraak, teamleider van klas 1, zegt veel moeite in de online open dag te hebben gestopt. Zo hebben ze nieuwe camera’s aangeschaft om extra goed over te komen op beeld. “Kinderen letten vooral op de kwaliteit van het beeld en geluid van de livestream”, weet de teamleider. Zo hebben ze op het Stedelijk Dalton Lyceum extra veel filmpjes gemaakt, voor en door kinderen. “Zo kunnen kinderen toch zien hoe de sfeer in ons gebouw is.”

Esleen Kooij uit groep 8 denkt te weten naar welke school volgend jaar wil, maar ze heeft verder nog geen andere scholen bezocht. Uit verhalen van mede-scholieren kreeg ze de indruk dat het Stedelijk Dalton Lyceum een prima keuze zou zijn, maar echt zeker weten kan bijna niet. “Ik ben een aantal jaar geleden op de school geweest, en toen leek het mij wel leuk”, zegt de achtste-groeper. Hoe de school er precies uit ziet blijft nog even een verrassing. Volgens Esleen hebben veel kinderen uit haar klas last van keuzestress. Doordat ze nog geen enkele school hebben kunnen bekijken, weten ze niet goed welke middelbare school bij hen past.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Nooit te oud om te bewegen: Oldstars korfbal brengt 55-plussers samen

Het is een drukte van belang elke dinsdag-en woensdagochtend in de gymzaal van CKC Kinderdijk. Tijde...

Ruim 5.300 kerstbomen ingezameld in Dordrecht: 'Een mooie hoeveelheid’

Inwoners van Dordrecht hebben de afgelopen weken 5.371 kerstbomen ingeleverd. Dat zijn er iets minde...

Leeg uitvak bij volgend thuisduel FC Dordrecht: 'Gezamenlijk statement'

Fans van FC Den Bosch boycotten het duel bij FC Dordrecht volgende week. De supporterscollectieven v...

Gemeente wil verzakte buurten 35 centimeter verhogen

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht wil de buurten Amandel-, Bramen- en Dadelgaarde onder handen nemen i...

Treinverkeer tijd ontregeld van en naar Breda, bus was alternatief

Er was dinsdagochtend vanaf 06.30 uur geen treinverkeer van en naar Breda mogelijk door een systeems...

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...