gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Middeleeuwse kruiskapel ontdekt

f8e8d240d18c32a27aab044e6582a865

Bij een aan de Voorstraat gelegen rijksmonument is tijdens de verbouwing een veertiende-eeuwse muur gevonden. Deze behoort tot een kruiskapel waarvan het bestaan bekend was, maar tot op heden wist niemand de exacte locatie.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat mysterie is nu dus opgelost. De ontmoetingsplek van de toenmalige Kruisbroeders, met bidden als voornaamste bezigheid, is niet langer een geheim.


De nieuwe eigenaar en architect van beroep Jan Kooijman kwam tijdens het verbouwen een stuk van een muurboog tegen, maar wist niet wat dat betekende. ''Op dat moment voel je je als eigenaar van een monument verplicht om een bouwhistorisch onderzoek te laten verrichten’’, laat Jan weten.


Zo werd die dag voor bouwtechnicus Jeroen Nipius een stuk interessanter. ''Ja, een schok van verbazing natuurlijk. Een buitengewone vondst. Af en toe is er nog het idee dat nieuwe eigenaren van monumenten niets mogen aanpassen, maar dat is niet waar. Het is alleen zo dat de gemeente wil weten hoe veel historische waarde het pand bevat. Vervolgens maakt de eigenaar een plan en dat wordt dan getoetst door de monumentencommissie'', aldus Jeroen.


Tijdens de komende monumentendagen is Jan nog druk met verbouwen, maar hij hoopt dat hij over anderhalve maand zijn nieuwe huis kan intrekken.

Lees ook

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.