gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Middeleeuwse kruiskapel ontdekt

f8e8d240d18c32a27aab044e6582a865

Bij een aan de Voorstraat gelegen rijksmonument is tijdens de verbouwing een veertiende-eeuwse muur gevonden. Deze behoort tot een kruiskapel waarvan het bestaan bekend was, maar tot op heden wist niemand de exacte locatie.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat mysterie is nu dus opgelost. De ontmoetingsplek van de toenmalige Kruisbroeders, met bidden als voornaamste bezigheid, is niet langer een geheim.


De nieuwe eigenaar en architect van beroep Jan Kooijman kwam tijdens het verbouwen een stuk van een muurboog tegen, maar wist niet wat dat betekende. ''Op dat moment voel je je als eigenaar van een monument verplicht om een bouwhistorisch onderzoek te laten verrichten’’, laat Jan weten.


Zo werd die dag voor bouwtechnicus Jeroen Nipius een stuk interessanter. ''Ja, een schok van verbazing natuurlijk. Een buitengewone vondst. Af en toe is er nog het idee dat nieuwe eigenaren van monumenten niets mogen aanpassen, maar dat is niet waar. Het is alleen zo dat de gemeente wil weten hoe veel historische waarde het pand bevat. Vervolgens maakt de eigenaar een plan en dat wordt dan getoetst door de monumentencommissie'', aldus Jeroen.


Tijdens de komende monumentendagen is Jan nog druk met verbouwen, maar hij hoopt dat hij over anderhalve maand zijn nieuwe huis kan intrekken.

Lees ook

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.