Dordrecht, Netherlands

Middeleeuwse kruiskapel ontdekt

Bij een aan de Voorstraat gelegen rijksmonument is tijdens de verbouwing een veertiende-eeuwse muur gevonden. Deze behoort tot een kruiskapel waarvan het bestaan bekend was, maar tot op heden wist niemand de exacte locatie.
Petra Scheurwater | 4 september 2018 17:40 | Aangepast op 4 september 2018 17:40
Dat mysterie is nu dus opgelost. De ontmoetingsplek van de toenmalige Kruisbroeders, met bidden als voornaamste bezigheid, is niet langer een geheim.


De nieuwe eigenaar en architect van beroep Jan Kooijman kwam tijdens het verbouwen een stuk van een muurboog tegen, maar wist niet wat dat betekende. ''Op dat moment voel je je als eigenaar van een monument verplicht om een bouwhistorisch onderzoek te laten verrichten’’, laat Jan weten.


Zo werd die dag voor bouwtechnicus Jeroen Nipius een stuk interessanter. ''Ja, een schok van verbazing natuurlijk. Een buitengewone vondst. Af en toe is er nog het idee dat nieuwe eigenaren van monumenten niets mogen aanpassen, maar dat is niet waar. Het is alleen zo dat de gemeente wil weten hoe veel historische waarde het pand bevat. Vervolgens maakt de eigenaar een plan en dat wordt dan getoetst door de monumentencommissie'', aldus Jeroen.


Tijdens de komende monumentendagen is Jan nog druk met verbouwen, maar hij hoopt dat hij over anderhalve maand zijn nieuwe huis kan intrekken.

Meest gelezen

Bezorgwagen supermarkt rolt water in

Redactie Streek 56 | RTV Ridderkerk | 17 apr 2025 20:48

Lees ook

Oude postkantoor vergaan, maar niet vergeten: binnenkort kun je een digitale replica bewonderen

Het oude postkantoor aan het Bagijnhof in Dordrecht is binnenkort weer in volle glorie te aanschouwe...

Werknemers Fokker Papendrecht leggen bedrijf 24-uur plat om ‘teleurstellend sociaal plan’

Werknemers van GKN Fokker in Papendrecht hebben voor 24 uur het werk neergelegd. Ruim 100 werknemers...

Woensdag op TV Dordrecht: muziek, cabaret en theater in Volgspot Drechtstreek

Wil je weten wie er de komende weken op de planken staan in de theaters in Dordrecht, Papendrecht en...

Winkelcentrum ontruimd, agenten zoeken man met mes

Winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht is woensdagmiddag ontruimd vanwege een melding van een man met ...

Antoniuskerk staat stil bij overlijden paus Franciscus: 'Hij heeft mij geraakt'

Van Buenos Aires tot Londen en van Naïrobi tot Jakarta. Overal in de wereld staat men stil bij de do...

Hennepkwekerij aangetroffen in bedrijspand Ringdijk

Aan de Ridderkerkse Ringdijk is een bedrijfspand voor drie maanden gesloten. In maart werd er een ac...