gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Middeleeuwse kruiskapel ontdekt

f8e8d240d18c32a27aab044e6582a865.jpg

Bij een aan de Voorstraat gelegen rijksmonument is tijdens de verbouwing een veertiende-eeuwse muur gevonden. Deze behoort tot een kruiskapel waarvan het bestaan bekend was, maar tot op heden wist niemand de exacte locatie.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat mysterie is nu dus opgelost. De ontmoetingsplek van de toenmalige Kruisbroeders, met bidden als voornaamste bezigheid, is niet langer een geheim.


De nieuwe eigenaar en architect van beroep Jan Kooijman kwam tijdens het verbouwen een stuk van een muurboog tegen, maar wist niet wat dat betekende. ''Op dat moment voel je je als eigenaar van een monument verplicht om een bouwhistorisch onderzoek te laten verrichten’’, laat Jan weten.


Zo werd die dag voor bouwtechnicus Jeroen Nipius een stuk interessanter. ''Ja, een schok van verbazing natuurlijk. Een buitengewone vondst. Af en toe is er nog het idee dat nieuwe eigenaren van monumenten niets mogen aanpassen, maar dat is niet waar. Het is alleen zo dat de gemeente wil weten hoe veel historische waarde het pand bevat. Vervolgens maakt de eigenaar een plan en dat wordt dan getoetst door de monumentencommissie'', aldus Jeroen.


Tijdens de komende monumentendagen is Jan nog druk met verbouwen, maar hij hoopt dat hij over anderhalve maand zijn nieuwe huis kan intrekken.

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.