gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Middeleeuwse kruiskapel ontdekt

f8e8d240d18c32a27aab044e6582a865.jpg

Bij een aan de Voorstraat gelegen rijksmonument is tijdens de verbouwing een veertiende-eeuwse muur gevonden. Deze behoort tot een kruiskapel waarvan het bestaan bekend was, maar tot op heden wist niemand de exacte locatie.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat mysterie is nu dus opgelost. De ontmoetingsplek van de toenmalige Kruisbroeders, met bidden als voornaamste bezigheid, is niet langer een geheim.


De nieuwe eigenaar en architect van beroep Jan Kooijman kwam tijdens het verbouwen een stuk van een muurboog tegen, maar wist niet wat dat betekende. ''Op dat moment voel je je als eigenaar van een monument verplicht om een bouwhistorisch onderzoek te laten verrichten’’, laat Jan weten.


Zo werd die dag voor bouwtechnicus Jeroen Nipius een stuk interessanter. ''Ja, een schok van verbazing natuurlijk. Een buitengewone vondst. Af en toe is er nog het idee dat nieuwe eigenaren van monumenten niets mogen aanpassen, maar dat is niet waar. Het is alleen zo dat de gemeente wil weten hoe veel historische waarde het pand bevat. Vervolgens maakt de eigenaar een plan en dat wordt dan getoetst door de monumentencommissie'', aldus Jeroen.


Tijdens de komende monumentendagen is Jan nog druk met verbouwen, maar hij hoopt dat hij over anderhalve maand zijn nieuwe huis kan intrekken.

Lees ook

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.

PSX_20260504_080530.jpg

Accu van fatbike in brand in kelderbox

In Zwijndrecht is maandagochtend korte tijd brand geweest in een kelderbox van een portiekflat. Volgens een brandweerwoordvoerder gaat het om een accu van een fatbike.

dodenherdenking2025.png

Twee minuten stilte: op deze plekken kun je maandag terecht voor dodenherdenking

Maandag 4 mei is het om 20:00 uur in heel Nederland twee minuten stil. Zo ook in onze streek. Wil jij graag ergens een herdenking bijwonen? Bekijk in dit artikel waar dat onder meer kan.