gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mignon Nusteling brengt eigen Dordtse cityguide uit

4815e0c313a39da6e9e07f44f0ef7b0a

‘De Maaspiraat’, heet het boek van de Dordtse duizendpoot Mignon Nusteling. In haar cityguide laat ze de mooie en lelijke kanten zien, die volgens haar samen het échte Dordrecht vormen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dordrecht is de afgelopen jaren veelvuldig in de media te zien geweest. Horendol werd ze ervan, “Want het gepolijste Dordrecht dat je bijvoorbeeld tijdens The Passion op tv ziet, dat is niet onze echte stad.” In het boek van Mignon is dan ook een verzameling van uiteenlopende Dordtse facetten te vinden: de mooie wijken, de lelijke wijken, waar je het beste Dordtse biertje drinkt, de natuur, en ja, ook de frikandel, al eet ze zelf geen vlees.

Toch wil Mignon ervoor waken dat de cityguide niet te veel haar eigen blik op de stad weergeeft, maar juist die van iedereen: “Ik heb ervoor gekozen om elk hoofdstuk te laten openen door een andere Dordtenaar die iets doet voor de stad. Bijvoorbeeld een chefkok, een ondernemer, een bioloog. Ik laat hen vertellen wat hun Dordrecht is, en waarom zij zich ‘piraat’ voelen op dit mooie eiland.”

Het boek ‘De Maaspiraat’ is onder andere verkrijgbaar via de website van Mignon Nusteling.

Lees ook

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.