gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mignon Nusteling brengt eigen Dordtse cityguide uit

4815e0c313a39da6e9e07f44f0ef7b0a

‘De Maaspiraat’, heet het boek van de Dordtse duizendpoot Mignon Nusteling. In haar cityguide laat ze de mooie en lelijke kanten zien, die volgens haar samen het échte Dordrecht vormen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dordrecht is de afgelopen jaren veelvuldig in de media te zien geweest. Horendol werd ze ervan, “Want het gepolijste Dordrecht dat je bijvoorbeeld tijdens The Passion op tv ziet, dat is niet onze echte stad.” In het boek van Mignon is dan ook een verzameling van uiteenlopende Dordtse facetten te vinden: de mooie wijken, de lelijke wijken, waar je het beste Dordtse biertje drinkt, de natuur, en ja, ook de frikandel, al eet ze zelf geen vlees.

Toch wil Mignon ervoor waken dat de cityguide niet te veel haar eigen blik op de stad weergeeft, maar juist die van iedereen: “Ik heb ervoor gekozen om elk hoofdstuk te laten openen door een andere Dordtenaar die iets doet voor de stad. Bijvoorbeeld een chefkok, een ondernemer, een bioloog. Ik laat hen vertellen wat hun Dordrecht is, en waarom zij zich ‘piraat’ voelen op dit mooie eiland.”

Het boek ‘De Maaspiraat’ is onder andere verkrijgbaar via de website van Mignon Nusteling.

Lees ook

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."