gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mignon Nusteling brengt eigen Dordtse cityguide uit

4815e0c313a39da6e9e07f44f0ef7b0a

‘De Maaspiraat’, heet het boek van de Dordtse duizendpoot Mignon Nusteling. In haar cityguide laat ze de mooie en lelijke kanten zien, die volgens haar samen het échte Dordrecht vormen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dordrecht is de afgelopen jaren veelvuldig in de media te zien geweest. Horendol werd ze ervan, “Want het gepolijste Dordrecht dat je bijvoorbeeld tijdens The Passion op tv ziet, dat is niet onze echte stad.” In het boek van Mignon is dan ook een verzameling van uiteenlopende Dordtse facetten te vinden: de mooie wijken, de lelijke wijken, waar je het beste Dordtse biertje drinkt, de natuur, en ja, ook de frikandel, al eet ze zelf geen vlees.

Toch wil Mignon ervoor waken dat de cityguide niet te veel haar eigen blik op de stad weergeeft, maar juist die van iedereen: “Ik heb ervoor gekozen om elk hoofdstuk te laten openen door een andere Dordtenaar die iets doet voor de stad. Bijvoorbeeld een chefkok, een ondernemer, een bioloog. Ik laat hen vertellen wat hun Dordrecht is, en waarom zij zich ‘piraat’ voelen op dit mooie eiland.”

Het boek ‘De Maaspiraat’ is onder andere verkrijgbaar via de website van Mignon Nusteling.

Lees ook

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.