gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mignon Nusteling brengt eigen Dordtse cityguide uit

4815e0c313a39da6e9e07f44f0ef7b0a

‘De Maaspiraat’, heet het boek van de Dordtse duizendpoot Mignon Nusteling. In haar cityguide laat ze de mooie en lelijke kanten zien, die volgens haar samen het échte Dordrecht vormen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dordrecht is de afgelopen jaren veelvuldig in de media te zien geweest. Horendol werd ze ervan, “Want het gepolijste Dordrecht dat je bijvoorbeeld tijdens The Passion op tv ziet, dat is niet onze echte stad.” In het boek van Mignon is dan ook een verzameling van uiteenlopende Dordtse facetten te vinden: de mooie wijken, de lelijke wijken, waar je het beste Dordtse biertje drinkt, de natuur, en ja, ook de frikandel, al eet ze zelf geen vlees.

Toch wil Mignon ervoor waken dat de cityguide niet te veel haar eigen blik op de stad weergeeft, maar juist die van iedereen: “Ik heb ervoor gekozen om elk hoofdstuk te laten openen door een andere Dordtenaar die iets doet voor de stad. Bijvoorbeeld een chefkok, een ondernemer, een bioloog. Ik laat hen vertellen wat hun Dordrecht is, en waarom zij zich ‘piraat’ voelen op dit mooie eiland.”

Het boek ‘De Maaspiraat’ is onder andere verkrijgbaar via de website van Mignon Nusteling.

Lees ook

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.