gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mignon Nusteling brengt eigen Dordtse cityguide uit

4815e0c313a39da6e9e07f44f0ef7b0a

‘De Maaspiraat’, heet het boek van de Dordtse duizendpoot Mignon Nusteling. In haar cityguide laat ze de mooie en lelijke kanten zien, die volgens haar samen het échte Dordrecht vormen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dordrecht is de afgelopen jaren veelvuldig in de media te zien geweest. Horendol werd ze ervan, “Want het gepolijste Dordrecht dat je bijvoorbeeld tijdens The Passion op tv ziet, dat is niet onze echte stad.” In het boek van Mignon is dan ook een verzameling van uiteenlopende Dordtse facetten te vinden: de mooie wijken, de lelijke wijken, waar je het beste Dordtse biertje drinkt, de natuur, en ja, ook de frikandel, al eet ze zelf geen vlees.

Toch wil Mignon ervoor waken dat de cityguide niet te veel haar eigen blik op de stad weergeeft, maar juist die van iedereen: “Ik heb ervoor gekozen om elk hoofdstuk te laten openen door een andere Dordtenaar die iets doet voor de stad. Bijvoorbeeld een chefkok, een ondernemer, een bioloog. Ik laat hen vertellen wat hun Dordrecht is, en waarom zij zich ‘piraat’ voelen op dit mooie eiland.”

Het boek ‘De Maaspiraat’ is onder andere verkrijgbaar via de website van Mignon Nusteling.

Lees ook

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.