gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Miljoenen van het Rijk voor bouw studentenwoningen

eb2831ec2b06cb245a349344ade9c835

De gemeente Dordrecht krijgt 1.9 miljoen euro van het Ministerie van Volkshuisvesting voor het bouwen van nieuwe studentenwoningen. Met de subsidie kan de gemeente haar plannen voor woningen bij het station eindelijk doorzetten. Het voormalig Thureborgh zal veranderen in Nieuw Thureborgh: een campus met 451 zelfstandige sociale huurwoningen voor studenten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De subsidie komt vanuit de regeling Huisvesting Aandachtsgroepen. Het doel van deze regeling is om studentenhuisvesting en studentenwelzijn te verbeteren. Het is voor studenten op dit moment erg moeilijk om betaalbare woonruimtes te vinden. Vaak eindigen zij daardoor in woningen met slechte voorzieningen.

Er komen in totaal 451 sociale huurappartementen van elk 25 vierkante meter. Voor deze woningen kunnen de bewoners huursubsidie aanvragen. Het nieuwe gebouw dat zal worden neergezet krijgt 198 nieuwbouwappartementen en heeft ook ruimte voor extra voorzieningen. Zo wordt er gedacht aan een wasbar, een kleine supermarkt, horeca en een fitnessruimte.

Het bestaande complex zal worden verbouwd en krijgt in totaal 253 woningen. De kelder wordt omgebouwd tot fietsenkelder, die plaats gaat bieden aan 600 fietsen. Bij de entree van de woningen komen ook fietsparkeerplekken.

Bouw duurt drie jaar
Door de ligging pal naast het Centraal Station zal Nieuw Thureborgh volgens de gemeente erg aantrekkelijk zijn voor studenten, ook uit andere steden. Bewoners mogen straks maximaal 5 jaar huren in het complex, en moeten ook onder de 28 jaar oud zijn. De verbouwing start in 2025, eind 2028 moet alles klaar zijn.

Lees ook

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

politie 01

Ridderkerker vast na vondst drugs in verborgen ruimte

Een 34-jarige man uit Ridderkerk is opgepakt in een huis in Maassluis. In de woning werd begin deze week een grote hoeveelheid harddrugs gevonden.

Busink explosie zwi

Zwijndrechtenaar aangehouden voor explosie, politie onderzoekt verband

De politie heeft een 18-jarige man uit Zwijndrecht aangehouden in verband met een explosie aan de Doctor Boutensstraat in Zwijndrecht. Het is de tweede van de drie explosies die in een week tijd in Zwijndrecht plaatsvond. De politie onderzoekt of er een verband is.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.