gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder bloeddonoren door sluiting Wantijbrug

41e4832cf3d55d93a84d59b498726074

Bij de Dordtse bloedbank wordt sinds half januari 8 procent minder bloed en plasma gedoneerd. Dat meldt Sanquin, de organisatie die in Nederland verantwoordelijk is voor de bloedvoorraad.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
“Er is duidelijk een daling te zien sinds de sluting van de Wantijbrug op 19 januari”, zegt Sanquin-woordvoerder Merlijn van Hasselt. “Op zich valt deze daling ons nog wel mee. Incidenteel zien wij wel wat grotere dipjes, op die momenten kan het zijn dat de bloedbank uitgestorven lijkt.”


In de bloedbank op de Albert Schweitzerplaats komen niet alleen Dordtenaren. Ook Zwijndrechters, Papendrechters en andere Alblasserwaarders geven hier hun bloed weg. “De keuze voor een bloedbank mogen donateurs zelf maken, zo kunnen ze er bijvoorbeeld voor kiezen om vlakbij hun werk te doneren.” De dichtstbijzijnde andere opties zijn de bloedbanken in Gorinchem en Rotterdam-IJsselmonde.


Geen tekort

De bloedbank doet er volgens de woordvoerder alles aan om de donateurs alsnog te verleiden om te komen doneren. “We vragen onze donateurs om op rustige momenten van de dag deze kant op te komen. Ook ligt er een aardigheidje klaar voor degene die op komen dagen.”


Bang dat de daling in de bloed- en plasmadonoren voor een tekort in de bloedvoorraad zorgt, hoeven we volgens Van Hasselt niet te zijn. “De bloedinzameling gaat landelijk en is dus geen lokale aangelegenheid. Anders gezegd: Dordts bloed gaat niet specifiek naar Dordtse patiënten. Het tekort aan bloed wordt gecompenseerd op een andere plek in het land.”


De Wantijbrug is voor reparaties nog tot en met 3 april afgesloten voor verkeer. Daardoor kan autoverkeer niet over de N3 van- en naar Papendrecht. Het verkeer wordt omgeleid door de stad heen, maar dit zorgt voor langere reistijden.

Lees ook

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.