gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder bloeddonoren door sluiting Wantijbrug

41e4832cf3d55d93a84d59b498726074

Bij de Dordtse bloedbank wordt sinds half januari 8 procent minder bloed en plasma gedoneerd. Dat meldt Sanquin, de organisatie die in Nederland verantwoordelijk is voor de bloedvoorraad.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
“Er is duidelijk een daling te zien sinds de sluting van de Wantijbrug op 19 januari”, zegt Sanquin-woordvoerder Merlijn van Hasselt. “Op zich valt deze daling ons nog wel mee. Incidenteel zien wij wel wat grotere dipjes, op die momenten kan het zijn dat de bloedbank uitgestorven lijkt.”


In de bloedbank op de Albert Schweitzerplaats komen niet alleen Dordtenaren. Ook Zwijndrechters, Papendrechters en andere Alblasserwaarders geven hier hun bloed weg. “De keuze voor een bloedbank mogen donateurs zelf maken, zo kunnen ze er bijvoorbeeld voor kiezen om vlakbij hun werk te doneren.” De dichtstbijzijnde andere opties zijn de bloedbanken in Gorinchem en Rotterdam-IJsselmonde.


Geen tekort

De bloedbank doet er volgens de woordvoerder alles aan om de donateurs alsnog te verleiden om te komen doneren. “We vragen onze donateurs om op rustige momenten van de dag deze kant op te komen. Ook ligt er een aardigheidje klaar voor degene die op komen dagen.”


Bang dat de daling in de bloed- en plasmadonoren voor een tekort in de bloedvoorraad zorgt, hoeven we volgens Van Hasselt niet te zijn. “De bloedinzameling gaat landelijk en is dus geen lokale aangelegenheid. Anders gezegd: Dordts bloed gaat niet specifiek naar Dordtse patiënten. Het tekort aan bloed wordt gecompenseerd op een andere plek in het land.”


De Wantijbrug is voor reparaties nog tot en met 3 april afgesloten voor verkeer. Daardoor kan autoverkeer niet over de N3 van- en naar Papendrecht. Het verkeer wordt omgeleid door de stad heen, maar dit zorgt voor langere reistijden.

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.