gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder bloeddonoren door sluiting Wantijbrug

41e4832cf3d55d93a84d59b498726074

Bij de Dordtse bloedbank wordt sinds half januari 8 procent minder bloed en plasma gedoneerd. Dat meldt Sanquin, de organisatie die in Nederland verantwoordelijk is voor de bloedvoorraad.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
“Er is duidelijk een daling te zien sinds de sluting van de Wantijbrug op 19 januari”, zegt Sanquin-woordvoerder Merlijn van Hasselt. “Op zich valt deze daling ons nog wel mee. Incidenteel zien wij wel wat grotere dipjes, op die momenten kan het zijn dat de bloedbank uitgestorven lijkt.”


In de bloedbank op de Albert Schweitzerplaats komen niet alleen Dordtenaren. Ook Zwijndrechters, Papendrechters en andere Alblasserwaarders geven hier hun bloed weg. “De keuze voor een bloedbank mogen donateurs zelf maken, zo kunnen ze er bijvoorbeeld voor kiezen om vlakbij hun werk te doneren.” De dichtstbijzijnde andere opties zijn de bloedbanken in Gorinchem en Rotterdam-IJsselmonde.


Geen tekort

De bloedbank doet er volgens de woordvoerder alles aan om de donateurs alsnog te verleiden om te komen doneren. “We vragen onze donateurs om op rustige momenten van de dag deze kant op te komen. Ook ligt er een aardigheidje klaar voor degene die op komen dagen.”


Bang dat de daling in de bloed- en plasmadonoren voor een tekort in de bloedvoorraad zorgt, hoeven we volgens Van Hasselt niet te zijn. “De bloedinzameling gaat landelijk en is dus geen lokale aangelegenheid. Anders gezegd: Dordts bloed gaat niet specifiek naar Dordtse patiënten. Het tekort aan bloed wordt gecompenseerd op een andere plek in het land.”


De Wantijbrug is voor reparaties nog tot en met 3 april afgesloten voor verkeer. Daardoor kan autoverkeer niet over de N3 van- en naar Papendrecht. Het verkeer wordt omgeleid door de stad heen, maar dit zorgt voor langere reistijden.

Lees ook

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: vooruitblik op DrechtStadLoop met oudgediende en jong talent

Zo’n 2800 elitelopers, liefhebbers en recreanten verzamelen zich zondag op het Statenplein in Dordrecht voor de DrechtStadLoop. Ook Papendrechter Roy Hoornweg (40), die aan het einde van zijn atletenloopbaan zit, loopt zondag mee. Presentator Ben Corino gaat zaterdag in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met hem.

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.