gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder bloeddonoren door sluiting Wantijbrug

41e4832cf3d55d93a84d59b498726074

Bij de Dordtse bloedbank wordt sinds half januari 8 procent minder bloed en plasma gedoneerd. Dat meldt Sanquin, de organisatie die in Nederland verantwoordelijk is voor de bloedvoorraad.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
“Er is duidelijk een daling te zien sinds de sluting van de Wantijbrug op 19 januari”, zegt Sanquin-woordvoerder Merlijn van Hasselt. “Op zich valt deze daling ons nog wel mee. Incidenteel zien wij wel wat grotere dipjes, op die momenten kan het zijn dat de bloedbank uitgestorven lijkt.”


In de bloedbank op de Albert Schweitzerplaats komen niet alleen Dordtenaren. Ook Zwijndrechters, Papendrechters en andere Alblasserwaarders geven hier hun bloed weg. “De keuze voor een bloedbank mogen donateurs zelf maken, zo kunnen ze er bijvoorbeeld voor kiezen om vlakbij hun werk te doneren.” De dichtstbijzijnde andere opties zijn de bloedbanken in Gorinchem en Rotterdam-IJsselmonde.


Geen tekort

De bloedbank doet er volgens de woordvoerder alles aan om de donateurs alsnog te verleiden om te komen doneren. “We vragen onze donateurs om op rustige momenten van de dag deze kant op te komen. Ook ligt er een aardigheidje klaar voor degene die op komen dagen.”


Bang dat de daling in de bloed- en plasmadonoren voor een tekort in de bloedvoorraad zorgt, hoeven we volgens Van Hasselt niet te zijn. “De bloedinzameling gaat landelijk en is dus geen lokale aangelegenheid. Anders gezegd: Dordts bloed gaat niet specifiek naar Dordtse patiënten. Het tekort aan bloed wordt gecompenseerd op een andere plek in het land.”


De Wantijbrug is voor reparaties nog tot en met 3 april afgesloten voor verkeer. Daardoor kan autoverkeer niet over de N3 van- en naar Papendrecht. Het verkeer wordt omgeleid door de stad heen, maar dit zorgt voor langere reistijden.

Lees ook

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”