Dordrecht, Netherlands

Minder donorregistraties in Dordrecht

In Dordrecht staat 39% van de inwoners geregistreerd in het donorregister. Hierbij geeft 23% aan zijn of haar organen te willen doneren. De overige 16% wil dit niet.
Lotte Koreman | 14 september 2016 14:29 | Aangepast op 14 september 2016 14:29
Landelijk gezien heeft 42% van de mensen zich geregistreerd. Gisteren werd het initiatiefwetsvoorstel van D66 voor een nieuw systeem voor orgaandonatie aangenomen door de Tweede Kamer. Als deze wet doorgaat, ben je standaard donor, tenzij je bezwaar aantekent. De wet werd aangenomen met een kleine meerderheid: 75 stemmen voor, 74 tegen.


Als de wet wordt doorgevoerd betekent het dat de inwoners die zich niet geregistreerd hebben, 61% dus, automatisch donor zijn. Je kunt zelf wijzigen of je wel of geen donor wil zijn op www.jaofnee.nl.

Lees ook

Honderd nieuwe huurwoningen opgeleverd: 'We kunnen weer wat jaren vooruit'

Dordrecht heeft er honderd nieuwe woningen bij. Aan de Noordendijk zijn woensdag drie nieuwe apparte...

Verkeerscampagne Molenlanden uitgebreid: 'Ik rijd 30 voor de kinderen'

Een campagne om met afbeeldingen van dorpsgenoten inwoners te bewegen zachter te rijden, wordt verde...

Garageboxen doorzocht door douane en politie

Politie, douane en gemeentehandhavers hebben dinsdag in totaal negentien garageboxen onderzocht in Z...

Tien tuinen erbij: oproep Gluren bij de Buren heeft gewerkt

In april viel het aantal tuinen nog een beetje tegen, maar inmiddels zijn er meer plekken om op tred...

Brand in slaapkamer, bewoner op tijd wakker door rookmelder

In een woning aan de Buitendams in Hardinxveld-Giessendam heeft dinsdagavond korte tijd brand gewoed...

Azc in aanbouw, rechter buigt zich over de vraag of dit wel mag

Is de bouw van het nieuwe asielzoekerscentrum van Dordrecht te vroeg gestart? Over die vraag buigt d...