Dordrecht, Netherlands

Minder druk bij Weizigt

Duurzaamheidscentrum Weizigt was afgelopen jaar minder populair dan in 2014. Het terrein is bezocht door bijna 162.000 mensen.
Peter Tromp | 6 januari 2016 10:43 | Aangepast op 6 januari 2016 10:43
Dat zijn er bijna 5.550 minder dan het jaar ervoor. In 2014 verbrak het duurzaamheidscentrum dan ook haar bezoekersrecord. Volgens Weizigt stond het afgelopen jaar in het teken van ontwikkeling en vernieuwing. Zo is het het Aquarama volledig verbouwd. De watertentoonstelling is inmiddels bezocht door 26.000 mensen. Aan het activiteitenprogramma Groen doet goed deden 1500 kinderen en ouders mee. Ook zou het aantal Doorpakkers, dat zijn mensen die zwerfafval opruimen, zijn gestegen.

Duurzaamheidscentrum Weizigt organiseert natuur- en duurzaamheidsgerelateerde activiteiten in de stad. Op het terrein aan het Van Baerleplantsoen liggen tuinen en staat onder andere een stadsboerderij.

Het aantal bezoekers wordt bij de ingang elektronisch gemeten. Bij de berekening wordt door middel van een formule het eigen personeel eruit gefilterd.


Foto: drukte bij opening nieuw Aquarama

Meest gelezen

Man uit Zwijndrecht (34) na kettingbotsing overleden

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 15 jan 2025 11:29

Lees ook

Molenlanden bestrijdt stroomtekort met meer transformatorhuisjes

Gemeente Molenlanden en netbeheerder Stedin hebben onlangs een samenwerkingsovereenkomst ondertekend...

Maaike schaatst tweehonderd kilometer op één dag voor het goede doel

Maaike de Wit is verpleegkundige bij het Franciscus Gasthuis in Rotterdam. Op 24 januari is de Wit e...

Bittere mijlpaal voor actievoerders: 250ste protest bij Chemours

Een mijlpaal voor actiegroep ‘Gezondheid Vóór Alles’: zaterdag 18 januari was de 250ste keer dat er ...

Museum De Koperen Knop zoekt trouwfoto’s

Museum De Koperen Knop in Hardinxveld-Giessendam is op zoek naar trouwfoto’s uit de periode 1900 tot...

112-nieuws: hulpverlener mishandeld en arrestatieteam valt woning binnen

In een woning aan de Abraham Kuyperweg in Dordrecht is zaterdagavond een aanhouding verricht. Dit we...

Zorg bij Dubbelmonde onvoldoende, inspectie wil verbetering zien

Een recent verschenen rapport van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd over het Dordtse woonzorgcen...