gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder GenX geloosd tijdens proef Chemours

2d818dd7646e250bb1628acaf32f8a08

Chemours heeft met behulp van een filterinstallatie met koolstofbedden de lozing van het schadelijke GenX met 85% kunnen verminderen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In totaal wordt er sinds juli 2017 85% minder geloosd in de rivier ten opzichte van maximaal toegestane 2035 kilogram.Chemours heeft met behulp van een filterinstallatie met koolstofbedden de lozing van FRD903, een schadelijk bijproduct van GenX kunnen verminderen.

Dat bevestigde het bedrijf na de evaluatie van de proef. Ook geeft het bedrijf aan de filter permanent in het productieproces in te gaan zetten. Ook gaat het onderzoeken hoe de lozing van schadelijke stoffen in het verder terug gedrongen kan worden.


Onlangs heeft liet de Voorzieningenrechtbank in Den Haag nog weten dat de FRD903-lozingen tot de huidige toegestane limiet van 2035 kilogram per jaar niet schadelijk is voor het milieu of de volksgezondheid.

Lees ook

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

zand

Van een gloednieuw fietspad tot een beveiliger: zo komt je straks veilig de rivier over

Om het voor reizigers makkelijker te maken, wordt er een fietspad aangelegd aan de Kerkedreef in Dordrecht. Zo kan de speciale pont op een veiligere manier worden bereikt, zodra de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug starten. En ook aan de overkant wordt er hard gewerkt om alles klaar te maken.

coalitiepapendrecht

'Niet links, niet rechts, maar Papendrechts': dit zijn de plannen van de nieuwe coalitie

De onderhandelingen tussen PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht zijn afgerond. Onder leiding van formateur Koen Becking bereikten de partijen op 16 juni overeenstemming over een coalitieakkoord voor Papendrecht. De inhoud van het akkoord is deze vrijdag gepresenteerd.