Dordrecht, Netherlands

Minder GenX in afvalwater

Chemiebedrijf Chemours heeft de eerste resultaten bekendgemaakt van de proefinstallatie met koolstoffilters om het mogelijk kankerverwekkende GenX af te vangen, dit meldt RTV Rijnmond. Volgens Chemours blijkt dat er een aanzienlijke afname te zien is.
Petra Scheurwater | 6 september 2017 09:55 | Aangepast op 6 september 2017 09:55
Op basis van de tests denkt Chemours dat de afvoer van GenX naar het oppervlaktewater jaarlijks ongeveer 75 procent lager zal zijn dan de limiet. Die is door de provincie Zuid-Holland vastgesteld op 2035 kilo per jaar.

In april maakte Chemours bekend miljoenen te investeren in de installatie die het lozen van stoffen in de Merwede moet beperken.

Chemours is een afsplitsing van DuPont dat eerder in opspraak raakte door het gebruik van het giftige C8, officieel perfluoroctaanzuur. Die stof werd gebruikt bij de productie van Teflon. GenX is daar sinds 2013 de vervanging van.

Toxicoloog Martin van den Berg van de Universiteit Utrecht is blij met de eerste resultaten van de proef:

''In alle eerlijkheid moeten we zeggen dat dit een positieve ontwikkeling is. Chemours heeft kennelijk iets gevonden om de uitstoot terug te dringen en 75 procent is een mooi begin'', aldus Van den Berg.

Lees ook

Gemiste kansen worden FC Dordrecht fataal bij Willem II

FC Dordrecht heeft ook de derde gang naar Tilburg van 2025 niet in een succes om kunnen zetten. De p...

Overvaller vertrekt met lege handen bij slijterij in Dordrecht

Een gemaskerde man die in Dordrecht een slijterij binnenwandelt heeft geen trek in een borrel, maar ...

LUISTER: 'Ik voel me eindelijk een vrouw' Een podcast over vrouwen die niet zonder gratis maandverband kunnen

In Alblasserdam is onlangs één van de vier menstruatie-uitgiftepunten naar een andere locatie verhui...

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...