Dordrecht, Netherlands

Minder kerstlampjes in de stad dit jaar

Op het Bagijnhof en in de Johan de Wittstraat is dit jaar minder sfeerverlichting te zien. Uit onderzoek van de gemeente kwam dat de muurankers en de kabels het gewicht van de lampjes in combinatie met sneeuw niet kunnen dragen.
Petra Scheurwater | 7 november 2018 17:57 | Aangepast op 7 november 2018 17:57
De gemeente onderzocht de kwaliteit van de bevestiging van de lampjes, nadat in 2017 de lichtjes naar beneden vielen bij hevige sneeuwval. Daarbij raakte een 9-jarig meisje licht gewond.

De overspanning voor de kerstverlichting in de stad wordt op alle andere plaatsen ook gecontroleerd. Daarbij zijn geen onoverkomelijke problemen aangetroffen.

Woensdagmiddag zijn de hoogwerkers op de Visstraat begonnen met het nalopen. Door het ophangen van de gewichten aan de overspanningskabels, wordt getest of zij het berekende gewicht uit het onderzoek aankunnen. Daarin zit het gewicht van de sfeerverlichting en overige belasting, zoals sneeuw.


Johan Jonker meldt dat voor het Bagijnhof en de Johan de Wittstraat nog geen goed onderzoeksresultaten beschikbaar zijn. Daarom is gekozen om op deze locaties dit seizoen uit voorzorg minder sfeerverlichting op te hangen.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...