gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder sociale huurwoningen

De voorraad sociale huurwoningen in Dordrecht moet tot 2025 met zo’n 1500 worden verminderd. Dat staat in de afspraken die zes woningbouwcorporaties, zes huurdersorganisaties en zes gemeenten samen met het Drechtstedenbestuur hebben gemaakt over het optimaliseren van de woonkwaliteit in de Drechtsteden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
“Het gaat niet alleen om sloop, maar ook om verkoop. En het aantal van 1500 is voorlopig en indicatief en kan jaarlijks worden aangepast aan de omstandigheden. Bijvoorbeeld vanwege aantallen statushouders of veranderende inkomenseisen van de overheid”, zegt Hans Tanis, voorzitter van de stuurgroep PALT.

De regionale Prestatieafspraken Lange Termijn (PALT), geldig tot 2025 zijn woensdag 6 juli ondertekend. Ze gelden vooral voor bestaande woningen, maar ook nieuw te bouwen woningen zijn aan de orde. Er moeten meer woningen komen voor specifieke groepen, zoals stadswoningen en studentenhuisvesting.

Ook het probleem van scheefwoners staat hoog op de agenda. Doorstroming is moeizaam, omdat het aanbod aan duurdere huurwoningen te klein is. Corporaties en overheid hebben hierin geen taak, zodat vanuit het programma samenwerking moet worden gezocht met projectontwikkelaars.

De verhuurders geven verder aan te willen investeren in ondersteuning aan hun huurders bij de toegang tot allerlei voorzieningen op sociaal gebied, zoals zorg en hulp.

Lees ook

Nieuw project.jpg

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

IMG_1616 (2).jpg

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.