gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder sociale huurwoningen

De voorraad sociale huurwoningen in Dordrecht moet tot 2025 met zo’n 1500 worden verminderd. Dat staat in de afspraken die zes woningbouwcorporaties, zes huurdersorganisaties en zes gemeenten samen met het Drechtstedenbestuur hebben gemaakt over het optimaliseren van de woonkwaliteit in de Drechtsteden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
“Het gaat niet alleen om sloop, maar ook om verkoop. En het aantal van 1500 is voorlopig en indicatief en kan jaarlijks worden aangepast aan de omstandigheden. Bijvoorbeeld vanwege aantallen statushouders of veranderende inkomenseisen van de overheid”, zegt Hans Tanis, voorzitter van de stuurgroep PALT.

De regionale Prestatieafspraken Lange Termijn (PALT), geldig tot 2025 zijn woensdag 6 juli ondertekend. Ze gelden vooral voor bestaande woningen, maar ook nieuw te bouwen woningen zijn aan de orde. Er moeten meer woningen komen voor specifieke groepen, zoals stadswoningen en studentenhuisvesting.

Ook het probleem van scheefwoners staat hoog op de agenda. Doorstroming is moeizaam, omdat het aanbod aan duurdere huurwoningen te klein is. Corporaties en overheid hebben hierin geen taak, zodat vanuit het programma samenwerking moet worden gezocht met projectontwikkelaars.

De verhuurders geven verder aan te willen investeren in ondersteuning aan hun huurders bij de toegang tot allerlei voorzieningen op sociaal gebied, zoals zorg en hulp.

Lees ook

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.