gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder sociale huurwoningen

De voorraad sociale huurwoningen in Dordrecht moet tot 2025 met zo’n 1500 worden verminderd. Dat staat in de afspraken die zes woningbouwcorporaties, zes huurdersorganisaties en zes gemeenten samen met het Drechtstedenbestuur hebben gemaakt over het optimaliseren van de woonkwaliteit in de Drechtsteden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
“Het gaat niet alleen om sloop, maar ook om verkoop. En het aantal van 1500 is voorlopig en indicatief en kan jaarlijks worden aangepast aan de omstandigheden. Bijvoorbeeld vanwege aantallen statushouders of veranderende inkomenseisen van de overheid”, zegt Hans Tanis, voorzitter van de stuurgroep PALT.

De regionale Prestatieafspraken Lange Termijn (PALT), geldig tot 2025 zijn woensdag 6 juli ondertekend. Ze gelden vooral voor bestaande woningen, maar ook nieuw te bouwen woningen zijn aan de orde. Er moeten meer woningen komen voor specifieke groepen, zoals stadswoningen en studentenhuisvesting.

Ook het probleem van scheefwoners staat hoog op de agenda. Doorstroming is moeizaam, omdat het aanbod aan duurdere huurwoningen te klein is. Corporaties en overheid hebben hierin geen taak, zodat vanuit het programma samenwerking moet worden gezocht met projectontwikkelaars.

De verhuurders geven verder aan te willen investeren in ondersteuning aan hun huurders bij de toegang tot allerlei voorzieningen op sociaal gebied, zoals zorg en hulp.

Lees ook

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.