gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder sociale huurwoningen

De voorraad sociale huurwoningen in Dordrecht moet tot 2025 met zo’n 1500 worden verminderd. Dat staat in de afspraken die zes woningbouwcorporaties, zes huurdersorganisaties en zes gemeenten samen met het Drechtstedenbestuur hebben gemaakt over het optimaliseren van de woonkwaliteit in de Drechtsteden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
“Het gaat niet alleen om sloop, maar ook om verkoop. En het aantal van 1500 is voorlopig en indicatief en kan jaarlijks worden aangepast aan de omstandigheden. Bijvoorbeeld vanwege aantallen statushouders of veranderende inkomenseisen van de overheid”, zegt Hans Tanis, voorzitter van de stuurgroep PALT.

De regionale Prestatieafspraken Lange Termijn (PALT), geldig tot 2025 zijn woensdag 6 juli ondertekend. Ze gelden vooral voor bestaande woningen, maar ook nieuw te bouwen woningen zijn aan de orde. Er moeten meer woningen komen voor specifieke groepen, zoals stadswoningen en studentenhuisvesting.

Ook het probleem van scheefwoners staat hoog op de agenda. Doorstroming is moeizaam, omdat het aanbod aan duurdere huurwoningen te klein is. Corporaties en overheid hebben hierin geen taak, zodat vanuit het programma samenwerking moet worden gezocht met projectontwikkelaars.

De verhuurders geven verder aan te willen investeren in ondersteuning aan hun huurders bij de toegang tot allerlei voorzieningen op sociaal gebied, zoals zorg en hulp.

Lees ook

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.