gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder sociale huurwoningen

De voorraad sociale huurwoningen in Dordrecht moet tot 2025 met zo’n 1500 worden verminderd. Dat staat in de afspraken die zes woningbouwcorporaties, zes huurdersorganisaties en zes gemeenten samen met het Drechtstedenbestuur hebben gemaakt over het optimaliseren van de woonkwaliteit in de Drechtsteden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
“Het gaat niet alleen om sloop, maar ook om verkoop. En het aantal van 1500 is voorlopig en indicatief en kan jaarlijks worden aangepast aan de omstandigheden. Bijvoorbeeld vanwege aantallen statushouders of veranderende inkomenseisen van de overheid”, zegt Hans Tanis, voorzitter van de stuurgroep PALT.

De regionale Prestatieafspraken Lange Termijn (PALT), geldig tot 2025 zijn woensdag 6 juli ondertekend. Ze gelden vooral voor bestaande woningen, maar ook nieuw te bouwen woningen zijn aan de orde. Er moeten meer woningen komen voor specifieke groepen, zoals stadswoningen en studentenhuisvesting.

Ook het probleem van scheefwoners staat hoog op de agenda. Doorstroming is moeizaam, omdat het aanbod aan duurdere huurwoningen te klein is. Corporaties en overheid hebben hierin geen taak, zodat vanuit het programma samenwerking moet worden gezocht met projectontwikkelaars.

De verhuurders geven verder aan te willen investeren in ondersteuning aan hun huurders bij de toegang tot allerlei voorzieningen op sociaal gebied, zoals zorg en hulp.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

FB_IMG_1781955457313

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

bachfestival concert 2024

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.