gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minder tegels, meer groen: schoolplein IKC De Repelaer ondergaat metamorfose

493b152608f23aab2aa6e55785fe148c

Integraal KindCentrum (IKC) de Repelaer in het Land van Valk heeft nu nog een schoolplein dat vooral uit tegels bestaat, maar daar komt snel verandering in. Afgelopen vrijdag ging namelijk de ontwerpfase van het groenblauw schoolplein project van start.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Het initiatief moet ervoor zorgen dat de kinderen zich in een meer natuurlijke omgeving gaan bevinden op hun schoolplein. Ter gelegenheid was er een ‘pleinworkshop’ georganiseerd waar leerlingen, leraren, ouders en buurtbewoners hun eerste ideeën voor het ontwerp konden delen.

Ook de jongste leerlingen waren al goed voorbereid op deze dag. Twee juffen hadden namelijk een filmpje opgenomen als ‘mevrouwtje groen en mevrouwtje blauw’ waarin zij het huidige schoolplein inspecteerden. Het resultaat viel vies tegen, nu zijn er alleen maar tegels, twee bomen en nauwelijks plantjes en beestjes. Volgens leerkracht Judith keken haar leerlingen uit groep 1 en 2 erg uit naar deze dag en wordt ook hun wens meegenomen in het ontwerp. Zo liggen er grote plattegronden waar de kinderen op mogen tekenen en kunnen ze met stoepkrijt aangeven waar ze wat op het plein willen hebben.

Een groenblauw schoolplein bestaat uit minder stenen en er is juist meer ruimte voor beplanting en natuurlijke elementen. Dit heeft meerdere voordelen. Zo kan de regen beter worden opgenomen en wordt het grondwater aangevuld. Daarnaast is het koeler op hete dagen en wordt de biodiversiteit vergroot.

Het schoolplein "nieuwe stijl" is ook goed voor de lichamelijke en geestelijk gezondheid van de leerlingen. Zo raken de kinderen al op een jonge leeftijd vertrouwd met de natuur en kan er creatiever buiten worden gespeeld. Daarnaast kan het plein nu ook als lesruimte gebruikt kunnen worden.
7e18a6a77bdca0f251deca586112c0df
Verantwoordelijk wethouder Rik van der Linden was ook aanwezig. Hij sprak de kinderen toe en ging in gesprek met de betrokkenen. De wethouder is erg blij met deze ontwikkeling: “De ambitie is om zoveel mogelijk schoolpleinen groenblauw te maken.” Toch kunnen niet zomaar alle schoolpleinen ineens getransformeerd worden volgens de wethouder: “Scholen moeten er ook aan toe zijn om hun pleinen opnieuw in te richten. Wij hebben er budget voor maar scholen moeten ook wat leveren. In de afgelopen jaren zijn we ermee begonnen en we proberen elk jaar een aantal scholen in het traject mee te krijgen.”

Cultureel ondernemer Lotti Hesper leidt het project en werkt samen met het ontwerpbureau Krachtgroen. Het weghalen van de duizenden tegels wordt nog een flinke klus, hulp van buitenaf is volgens de projectleider dus zeer welkom. “Het is een heel groot project, je kan euro’s werven maar mensen kunnen ook in natura helpen. Ze kunnen bijvoorbeeld planten doneren uit hun eigen tuin of meehelpen met stenen stapelen en daar mooie muurtjes van maken”. Lotti hoopt dat het voorlopige ontwerp voor de zomer af is, vervolgens zullen er fondsen worden gewerfd. Naar schatting kan de uitvoering dan in de herfst van start gaan en wordt het nieuwe schoolplein in het voorjaar van 2024 geopend.

Lees ook

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.