gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mini-conferentie Islam

Bij het Da Vinci-college wordt door het Netwerk Dordt Veilig een avond-conferentie georganiseerd met als onderwerpen radicalisering en islamofobie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Volgens coördinator Driss Tabghi is er in de Dordtse situatie geen directe aanleiding voor deze avond, maar hij wil dat ook graag zo houden. Daarom zijn voor deze conferentie ook, naast welzijnswerkers en moskeebestuurders, uitdrukkelijk jongeren en bezorgde ouders uitgenodigd. I.v.m. de capaciteit van de zaal moesten belangstellenden die niet uit Dordrecht afkomstig zijn zelfs worden teleurgesteld: er zijn meer dan 120 aanmeldingen.


Sprekers zijn, naast wethouder Van der Linden als vertegenwoordiger van de gemeente, o.a. Yassin El Forkani, de bekende jongerenimam uit Slotervaart. Verder komen een politicoloog, een antropoloog en een hoogleraar aan de Erasmus universiteit aan het woord. De laatste presenteert een rapport over Turkse jongeren.

Dagvoorzitter Jamal Ezzargtouni sluit de lezingen af met conclusies en aanbevelingen.

De avond begint om 19.00 uur in gebouw Bianco op het Leerpark.

Lees ook

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.