gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mini-conferentie Islam

Bij het Da Vinci-college wordt door het Netwerk Dordt Veilig een avond-conferentie georganiseerd met als onderwerpen radicalisering en islamofobie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Volgens coördinator Driss Tabghi is er in de Dordtse situatie geen directe aanleiding voor deze avond, maar hij wil dat ook graag zo houden. Daarom zijn voor deze conferentie ook, naast welzijnswerkers en moskeebestuurders, uitdrukkelijk jongeren en bezorgde ouders uitgenodigd. I.v.m. de capaciteit van de zaal moesten belangstellenden die niet uit Dordrecht afkomstig zijn zelfs worden teleurgesteld: er zijn meer dan 120 aanmeldingen.


Sprekers zijn, naast wethouder Van der Linden als vertegenwoordiger van de gemeente, o.a. Yassin El Forkani, de bekende jongerenimam uit Slotervaart. Verder komen een politicoloog, een antropoloog en een hoogleraar aan de Erasmus universiteit aan het woord. De laatste presenteert een rapport over Turkse jongeren.

Dagvoorzitter Jamal Ezzargtouni sluit de lezingen af met conclusies en aanbevelingen.

De avond begint om 19.00 uur in gebouw Bianco op het Leerpark.

Lees ook

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

pw20260801_WAL4626

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - RSCA Futures (0-2)

De laatste test voor de seizoensstart van FC Dordrecht is zaterdag uitgelopen op een teleurstelling. Jong Anderlecht, ook wel RSCA Futures, was met 0-2 te sterk voor de ploeg van Paul Nuijten. De Streekomroep was ook bij de 'generale repetitie' voor de Krommedijkclub en maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.