gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mini-conferentie Islam

Bij het Da Vinci-college wordt door het Netwerk Dordt Veilig een avond-conferentie georganiseerd met als onderwerpen radicalisering en islamofobie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Volgens coördinator Driss Tabghi is er in de Dordtse situatie geen directe aanleiding voor deze avond, maar hij wil dat ook graag zo houden. Daarom zijn voor deze conferentie ook, naast welzijnswerkers en moskeebestuurders, uitdrukkelijk jongeren en bezorgde ouders uitgenodigd. I.v.m. de capaciteit van de zaal moesten belangstellenden die niet uit Dordrecht afkomstig zijn zelfs worden teleurgesteld: er zijn meer dan 120 aanmeldingen.


Sprekers zijn, naast wethouder Van der Linden als vertegenwoordiger van de gemeente, o.a. Yassin El Forkani, de bekende jongerenimam uit Slotervaart. Verder komen een politicoloog, een antropoloog en een hoogleraar aan de Erasmus universiteit aan het woord. De laatste presenteert een rapport over Turkse jongeren.

Dagvoorzitter Jamal Ezzargtouni sluit de lezingen af met conclusies en aanbevelingen.

De avond begint om 19.00 uur in gebouw Bianco op het Leerpark.

Lees ook

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.