gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mini-conferentie Islam

Bij het Da Vinci-college wordt door het Netwerk Dordt Veilig een avond-conferentie georganiseerd met als onderwerpen radicalisering en islamofobie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Volgens coördinator Driss Tabghi is er in de Dordtse situatie geen directe aanleiding voor deze avond, maar hij wil dat ook graag zo houden. Daarom zijn voor deze conferentie ook, naast welzijnswerkers en moskeebestuurders, uitdrukkelijk jongeren en bezorgde ouders uitgenodigd. I.v.m. de capaciteit van de zaal moesten belangstellenden die niet uit Dordrecht afkomstig zijn zelfs worden teleurgesteld: er zijn meer dan 120 aanmeldingen.


Sprekers zijn, naast wethouder Van der Linden als vertegenwoordiger van de gemeente, o.a. Yassin El Forkani, de bekende jongerenimam uit Slotervaart. Verder komen een politicoloog, een antropoloog en een hoogleraar aan de Erasmus universiteit aan het woord. De laatste presenteert een rapport over Turkse jongeren.

Dagvoorzitter Jamal Ezzargtouni sluit de lezingen af met conclusies en aanbevelingen.

De avond begint om 19.00 uur in gebouw Bianco op het Leerpark.

Lees ook

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.