gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mini-conferentie Islam

Bij het Da Vinci-college wordt door het Netwerk Dordt Veilig een avond-conferentie georganiseerd met als onderwerpen radicalisering en islamofobie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Volgens coördinator Driss Tabghi is er in de Dordtse situatie geen directe aanleiding voor deze avond, maar hij wil dat ook graag zo houden. Daarom zijn voor deze conferentie ook, naast welzijnswerkers en moskeebestuurders, uitdrukkelijk jongeren en bezorgde ouders uitgenodigd. I.v.m. de capaciteit van de zaal moesten belangstellenden die niet uit Dordrecht afkomstig zijn zelfs worden teleurgesteld: er zijn meer dan 120 aanmeldingen.


Sprekers zijn, naast wethouder Van der Linden als vertegenwoordiger van de gemeente, o.a. Yassin El Forkani, de bekende jongerenimam uit Slotervaart. Verder komen een politicoloog, een antropoloog en een hoogleraar aan de Erasmus universiteit aan het woord. De laatste presenteert een rapport over Turkse jongeren.

Dagvoorzitter Jamal Ezzargtouni sluit de lezingen af met conclusies en aanbevelingen.

De avond begint om 19.00 uur in gebouw Bianco op het Leerpark.

Lees ook

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.