Dordrecht, Netherlands

Miniconcerten ter ere van Bach's verjaardag

Hoera!, Johann Sebastian Bach was donderdag jarig en dat werd gevierd. De Duitse componist kan er zelf alleen niet meer bij zijn, hij overleed in het jaar 1750. Dat betekent dat hij dit jaar 334 jaar geleden geboren is.
Petra Scheurwater | 22 maart 2019 09:41 | Aangepast op 22 maart 2019 09:41
Ter gelegenheid van zijn verjaardag konden er donderdag in Dordrecht miniconcerten worden bijgewoond. In het Patriciërshuis speelde bijvoorbeeld accordeonist Alexander Prusse.

De verjaardag van Bach is nog niet voorbij. Ook komend weekend komt de muziek regelmatig voorbij in de stad. In de Grote Kerk, Villa Rozenhof en de Trinitatiskapel bijvoorbeeld, maar ook op de Waterbus zullen klanken van Bach te horen zijn.

Volgens Jan Willen Rodenburg van muziektheater Hollands Diep, is het belangrijk dat dit feestje gevierd wordt. "Bach is een grote inspiratie voor het muziekleven in Dordrecht."

De concerten zijn vrijdag, zaterdag en zondag op verschillende plekken in de stad gratis te beluisteren.

Lees ook

Sliedrechts college mag aanblijven ondanks kritiek na rapport over raadhuis

Het rapport over het oude raadhuis in Sliedrecht kost niet het hele college de kop. Het gemeentebest...

WK darts in aantocht: Wesley en Jamai willen knallen in Londen

Met twee darters is onze regio goed vertegenwoordigd op het WK, dat donderdag van start gaat in Lond...

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...