Dordrecht, Netherlands

Miniconcerten ter ere van Bach's verjaardag

Hoera!, Johann Sebastian Bach was donderdag jarig en dat werd gevierd. De Duitse componist kan er zelf alleen niet meer bij zijn, hij overleed in het jaar 1750. Dat betekent dat hij dit jaar 334 jaar geleden geboren is.
Petra Scheurwater | 22 maart 2019 09:41 | Aangepast op 22 maart 2019 09:41
Ter gelegenheid van zijn verjaardag konden er donderdag in Dordrecht miniconcerten worden bijgewoond. In het Patriciërshuis speelde bijvoorbeeld accordeonist Alexander Prusse.

De verjaardag van Bach is nog niet voorbij. Ook komend weekend komt de muziek regelmatig voorbij in de stad. In de Grote Kerk, Villa Rozenhof en de Trinitatiskapel bijvoorbeeld, maar ook op de Waterbus zullen klanken van Bach te horen zijn.

Volgens Jan Willen Rodenburg van muziektheater Hollands Diep, is het belangrijk dat dit feestje gevierd wordt. "Bach is een grote inspiratie voor het muziekleven in Dordrecht."

De concerten zijn vrijdag, zaterdag en zondag op verschillende plekken in de stad gratis te beluisteren.

Lees ook

Pret, maar ook problemen door winters weer in de regio

Winterse omstandigheden in onze streek, die grotendeels wit kleurt. Tot 12.00 uur was code oranje va...

Waterschap zoekt nieuwe vrijwillige dijkwachten in onze streek

Het Waterschap Rivierenland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwillige dijkwachten in de regio Albl...

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...