gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minister Bruins bezoekt ASz

7b6a12e8f0988531e62a514e26196d92

Minister Bruins van Medische Zorg en Sport bracht maandag 9 maart een werkbezoek aan het Albert Schweitzerziekenhuis. Hij liet zich daar bijpraten over innovaties in de zorg die daar worden toegepast.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Tijdens een rondleiding van twee uur werd hij o.a. bijgespijkerd over toepassing van robottechniek en kunstmatige intelligentie. Zo maakte hij kennis met zorgrobot Robin en liet zich voorlichten over de techniek waarbij de computer op scans mogelijke tumoren en andere verdachte gebieden markeert. Dat vergemakkelijkt het werk van de röntgenoloog die de beelden beoordeelt.

Ook andere initiatieven kwamen aan bod, zoals de mogelijkheid voor longkankerpatiënten om, voorafgaand aan hun operatie, hun conditie sterk te verbeteren en zo hun revalidatie te versnellen.

Ziekenhuiszorg aan huis wordt steeds meer geleverd via ThuisBeter, waarbij kwetsbare patiënten niet meer naar het ziekenhuis hoeven te komen, maar thuis worden behandeld.

En de afdeling Reumatologie stuurt patiënten met een controle-afspraak automatisch een digitale vragenlijst toe. De reumatoloog kan de voortgang van de behandeling snel beoordelen en mogelijk zelfs een onnodige afspraak annuleren.

Lees ook

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.