gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minister Bruins bezoekt ASz

7b6a12e8f0988531e62a514e26196d92.jpg

Minister Bruins van Medische Zorg en Sport bracht maandag 9 maart een werkbezoek aan het Albert Schweitzerziekenhuis. Hij liet zich daar bijpraten over innovaties in de zorg die daar worden toegepast.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Tijdens een rondleiding van twee uur werd hij o.a. bijgespijkerd over toepassing van robottechniek en kunstmatige intelligentie. Zo maakte hij kennis met zorgrobot Robin en liet zich voorlichten over de techniek waarbij de computer op scans mogelijke tumoren en andere verdachte gebieden markeert. Dat vergemakkelijkt het werk van de röntgenoloog die de beelden beoordeelt.

Ook andere initiatieven kwamen aan bod, zoals de mogelijkheid voor longkankerpatiënten om, voorafgaand aan hun operatie, hun conditie sterk te verbeteren en zo hun revalidatie te versnellen.

Ziekenhuiszorg aan huis wordt steeds meer geleverd via ThuisBeter, waarbij kwetsbare patiënten niet meer naar het ziekenhuis hoeven te komen, maar thuis worden behandeld.

En de afdeling Reumatologie stuurt patiënten met een controle-afspraak automatisch een digitale vragenlijst toe. De reumatoloog kan de voortgang van de behandeling snel beoordelen en mogelijk zelfs een onnodige afspraak annuleren.

Lees ook

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.