gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minister Bruins bezoekt ASz

7b6a12e8f0988531e62a514e26196d92.jpg

Minister Bruins van Medische Zorg en Sport bracht maandag 9 maart een werkbezoek aan het Albert Schweitzerziekenhuis. Hij liet zich daar bijpraten over innovaties in de zorg die daar worden toegepast.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Tijdens een rondleiding van twee uur werd hij o.a. bijgespijkerd over toepassing van robottechniek en kunstmatige intelligentie. Zo maakte hij kennis met zorgrobot Robin en liet zich voorlichten over de techniek waarbij de computer op scans mogelijke tumoren en andere verdachte gebieden markeert. Dat vergemakkelijkt het werk van de röntgenoloog die de beelden beoordeelt.

Ook andere initiatieven kwamen aan bod, zoals de mogelijkheid voor longkankerpatiënten om, voorafgaand aan hun operatie, hun conditie sterk te verbeteren en zo hun revalidatie te versnellen.

Ziekenhuiszorg aan huis wordt steeds meer geleverd via ThuisBeter, waarbij kwetsbare patiënten niet meer naar het ziekenhuis hoeven te komen, maar thuis worden behandeld.

En de afdeling Reumatologie stuurt patiënten met een controle-afspraak automatisch een digitale vragenlijst toe. De reumatoloog kan de voortgang van de behandeling snel beoordelen en mogelijk zelfs een onnodige afspraak annuleren.

Lees ook

artikel foto danielle kanker.jpg

Buurtbewoners over kankeronderzoek: ‘We zagen het aankomen’

Uit onderzoek naar longkanker in de Dordtse wijken Wielwijk en Crabbehof blijkt dat het aantal nieuwe kankergevallen in de periode van 2011 tot en met 2022, 56 procent hoger lag dan gemiddeld. “Ik ben geschrokken, maar het is ook een bevestiging”, aldus Danielle den Haan, één van de initiatiefnemers van dat onderzoek waardoor deze informatie aan het licht kwam.

koe uit sloot zwi.jpg

Koe belandt in sloot, brandweer schiet te hulp

Er is donderdagmiddag een koe in een sloot terechtgekomen in Zwijndrecht. Het dier is door de brandweer uit het water geholpen. Eenmaal uit het water moest de koe even bijkomen van haar avontuur.

kind valt uit flat.jpg

Kind (2) met spoedtransport naar ziekenhuis na val van driehoog uit flat

In de Aalscholverstraat in Dordrecht is donderdagmiddag een 2-jarig kind van drie verdiepingen hoog naar beneden gevallen. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht.

Opbrengst paastoernooi ifc.jpg

Inzamelactie van Jurre (9) levert 7.225 euro op voor Prinses Máxima Centrum

Voetbalclub IFC uit Hendrik-Ido-Ambacht heeft met het Voetbal Paastoernooi 7.225 euro opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie, waar de 9-jarige voetballer Jurre werd behandeld toen hij ziek was. Jurre bedacht met zijn vriendengroepje uit het ziekenhuis een statiegeldactie, waar de voetbalclub uit zijn woonplaats graag aan bijdroeg.

Bas Kurvers Rijnmond.png

Oud-wethouder Rotterdam wordt formateur in Dordrecht

Bas Kurvers, oud-wethouder in Rotterdam en oud-Statenlid van Zuid-Holland, gaat het formatieproces in Dordrecht verder begeleiden. Uitelijk half juni moeten de VVD, VSP, ChristenUnie/SGP, CDA en D66 een akkoord hebben bereikt.

pexelsisoleren.png

Extra subsidie vrijgemaakt voor isolatie van woningen

De isolatieactie in Alblasserdam is een groot succes. De actie is vorige maand herstart en het volledige budget is nu al benut. De gemeente heeft besloten om een extra bedrag van 100.000 euro beschikbaar te stellen, om zo de actie voort te zetten.