gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mirck naar Drechtse Stromen

Oud-wethouder van Zwijndrecht Henk Mirck is aangesteld als voorzitter van Drechtse Stromen. Mirck trad af als wethouder na ophef.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Drechtse Stromen verwacht met de benoeming grote stappen te kunnen zetten. Mirck heeft een groot netwerk en kennis en ervaring met energietransitie. De oude voorzitter en oprichter treedt na vier jaar af, omdat de opstartfase voorbij is. De organisatie wil versnellen.

Drechtse Stromen helpt zonder winstbejag bewoners, organisaties en ondernemers met energiebesparing en stimuleert lokale energieopwekking. Doel is de Drechtsteden energieneutraal te laten worden. De organisatie richt diverse coöperaties op. Eén daarvan is Drechtse Wind die een windturbine wil bouwen voor bewoners en bedrijven.

Henk Mirck nam in augustus onverwachts ontslag als wethouder in Zwijndrecht. Hij kreeg daar veel kritiek. Onder meer omdat hij zich onterecht uitgaf als doctorandus. Hij bood daarvoor excuses aan en die werden geaccepteerd. Hij beheerde de portefeuille Leefklimaat en Bedrijfsvoering. Mirck bekleed volgens zijn LinkedIn-profiel meer voorzittersfuncties die allemaal hebben te maken met natuur en duurzaamheid.

Lees ook

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.

overval schoonheidssalon (foto: streekomroep)

Dordtenaar (47) vast voor overval op schoonheidssalon

De politie heeft een 47-jarige Dordtenaar opgepakt voor de overval op een schoonheidssalon in Dordrecht. De zaak aan de Reeweg Oost werd woensdag aan het begin van de middag overvallen.

halloweenfeest verstoord website

Halloweenfeest verstoord door vuurwerkgooiers: politie grijpt in

Tijdens een halloweenfeest in de wijk Oostpolder in Papendrecht is zaterdag illegaal vuurwerk afgestoken door groepen jongeren. De politie moest ter plaatse komen om de rust terug te brengen. De jongeren renden naar een andere straat, waar de politie met wapenstokken moest optreden.

scanauto stadsbeheer handhaving

Parkeercontroles compleet digitaal: geen bonnetje meer op je ruit

De gemeente Dordrecht stapt over op volledig digitale parkeercontroles. De gemeente noemt het een volgende stap in de modernisering van de parkeerhandhaving. Het digitaliseren zorgt ervoor dat de handhaving geen fysieke parkeercontroles meer hoeft te doen.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”