gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mirck naar Drechtse Stromen

Oud-wethouder van Zwijndrecht Henk Mirck is aangesteld als voorzitter van Drechtse Stromen. Mirck trad af als wethouder na ophef.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Drechtse Stromen verwacht met de benoeming grote stappen te kunnen zetten. Mirck heeft een groot netwerk en kennis en ervaring met energietransitie. De oude voorzitter en oprichter treedt na vier jaar af, omdat de opstartfase voorbij is. De organisatie wil versnellen.

Drechtse Stromen helpt zonder winstbejag bewoners, organisaties en ondernemers met energiebesparing en stimuleert lokale energieopwekking. Doel is de Drechtsteden energieneutraal te laten worden. De organisatie richt diverse coöperaties op. Eén daarvan is Drechtse Wind die een windturbine wil bouwen voor bewoners en bedrijven.

Henk Mirck nam in augustus onverwachts ontslag als wethouder in Zwijndrecht. Hij kreeg daar veel kritiek. Onder meer omdat hij zich onterecht uitgaf als doctorandus. Hij bood daarvoor excuses aan en die werden geaccepteerd. Hij beheerde de portefeuille Leefklimaat en Bedrijfsvoering. Mirck bekleed volgens zijn LinkedIn-profiel meer voorzittersfuncties die allemaal hebben te maken met natuur en duurzaamheid.

Lees ook

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”