gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mirck naar Drechtse Stromen

Oud-wethouder van Zwijndrecht Henk Mirck is aangesteld als voorzitter van Drechtse Stromen. Mirck trad af als wethouder na ophef.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Drechtse Stromen verwacht met de benoeming grote stappen te kunnen zetten. Mirck heeft een groot netwerk en kennis en ervaring met energietransitie. De oude voorzitter en oprichter treedt na vier jaar af, omdat de opstartfase voorbij is. De organisatie wil versnellen.

Drechtse Stromen helpt zonder winstbejag bewoners, organisaties en ondernemers met energiebesparing en stimuleert lokale energieopwekking. Doel is de Drechtsteden energieneutraal te laten worden. De organisatie richt diverse coöperaties op. Eén daarvan is Drechtse Wind die een windturbine wil bouwen voor bewoners en bedrijven.

Henk Mirck nam in augustus onverwachts ontslag als wethouder in Zwijndrecht. Hij kreeg daar veel kritiek. Onder meer omdat hij zich onterecht uitgaf als doctorandus. Hij bood daarvoor excuses aan en die werden geaccepteerd. Hij beheerde de portefeuille Leefklimaat en Bedrijfsvoering. Mirck bekleed volgens zijn LinkedIn-profiel meer voorzittersfuncties die allemaal hebben te maken met natuur en duurzaamheid.

Lees ook

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.