gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mirck naar Drechtse Stromen

Oud-wethouder van Zwijndrecht Henk Mirck is aangesteld als voorzitter van Drechtse Stromen. Mirck trad af als wethouder na ophef.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Drechtse Stromen verwacht met de benoeming grote stappen te kunnen zetten. Mirck heeft een groot netwerk en kennis en ervaring met energietransitie. De oude voorzitter en oprichter treedt na vier jaar af, omdat de opstartfase voorbij is. De organisatie wil versnellen.

Drechtse Stromen helpt zonder winstbejag bewoners, organisaties en ondernemers met energiebesparing en stimuleert lokale energieopwekking. Doel is de Drechtsteden energieneutraal te laten worden. De organisatie richt diverse coöperaties op. Eén daarvan is Drechtse Wind die een windturbine wil bouwen voor bewoners en bedrijven.

Henk Mirck nam in augustus onverwachts ontslag als wethouder in Zwijndrecht. Hij kreeg daar veel kritiek. Onder meer omdat hij zich onterecht uitgaf als doctorandus. Hij bood daarvoor excuses aan en die werden geaccepteerd. Hij beheerde de portefeuille Leefklimaat en Bedrijfsvoering. Mirck bekleed volgens zijn LinkedIn-profiel meer voorzittersfuncties die allemaal hebben te maken met natuur en duurzaamheid.

Lees ook

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”