gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mirck naar Drechtse Stromen

Oud-wethouder van Zwijndrecht Henk Mirck is aangesteld als voorzitter van Drechtse Stromen. Mirck trad af als wethouder na ophef.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Drechtse Stromen verwacht met de benoeming grote stappen te kunnen zetten. Mirck heeft een groot netwerk en kennis en ervaring met energietransitie. De oude voorzitter en oprichter treedt na vier jaar af, omdat de opstartfase voorbij is. De organisatie wil versnellen.

Drechtse Stromen helpt zonder winstbejag bewoners, organisaties en ondernemers met energiebesparing en stimuleert lokale energieopwekking. Doel is de Drechtsteden energieneutraal te laten worden. De organisatie richt diverse coöperaties op. Eén daarvan is Drechtse Wind die een windturbine wil bouwen voor bewoners en bedrijven.

Henk Mirck nam in augustus onverwachts ontslag als wethouder in Zwijndrecht. Hij kreeg daar veel kritiek. Onder meer omdat hij zich onterecht uitgaf als doctorandus. Hij bood daarvoor excuses aan en die werden geaccepteerd. Hij beheerde de portefeuille Leefklimaat en Bedrijfsvoering. Mirck bekleed volgens zijn LinkedIn-profiel meer voorzittersfuncties die allemaal hebben te maken met natuur en duurzaamheid.

Lees ook

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”