gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mirck naar Drechtse Stromen

Oud-wethouder van Zwijndrecht Henk Mirck is aangesteld als voorzitter van Drechtse Stromen. Mirck trad af als wethouder na ophef.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Drechtse Stromen verwacht met de benoeming grote stappen te kunnen zetten. Mirck heeft een groot netwerk en kennis en ervaring met energietransitie. De oude voorzitter en oprichter treedt na vier jaar af, omdat de opstartfase voorbij is. De organisatie wil versnellen.

Drechtse Stromen helpt zonder winstbejag bewoners, organisaties en ondernemers met energiebesparing en stimuleert lokale energieopwekking. Doel is de Drechtsteden energieneutraal te laten worden. De organisatie richt diverse coöperaties op. Eén daarvan is Drechtse Wind die een windturbine wil bouwen voor bewoners en bedrijven.

Henk Mirck nam in augustus onverwachts ontslag als wethouder in Zwijndrecht. Hij kreeg daar veel kritiek. Onder meer omdat hij zich onterecht uitgaf als doctorandus. Hij bood daarvoor excuses aan en die werden geaccepteerd. Hij beheerde de portefeuille Leefklimaat en Bedrijfsvoering. Mirck bekleed volgens zijn LinkedIn-profiel meer voorzittersfuncties die allemaal hebben te maken met natuur en duurzaamheid.

Lees ook

mercon loods.png

Vernieling, brand en geluidsoverlast: roep om oplossing verpauperde loods

Een skyline van molens, traditioneel polderlandschap en de rivier de Noord. Dat is de sfeervolle achtertuin van bewoners aan de West Kinderdijk in Alblasserdam. Het uitzicht aan de voorzijde van de huizen biedt een heel andere aanblik: de verpauperde Mercon-loods. Ondanks beloftes van sloop en nieuwbouw, gebeurt er vrijwel niets. PvdA-raadslid Haci Erdogan wil een oplossing: "Dit is een gevaar voor het dorp."

archieffotopolitie.png

Mogelijke nepagenten opgepakt in Hardinxveld-Giessendam

De politie heeft maandagavond twee mensen opgepakt die betrokken zouden zijn geweest bij een diefstal uit een huis van een oudere vrouw in Hardinxveld-Giessendam. Volgens de politie gaat het om mogelijke nepagenten.

raaddordrecht.JPG

Bijna niets staat een stadsbestuur met deze vijf partijen nog in de weg

Er moet heel wat gebeuren, willen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA niet samen het Dordtse stadsbestuur gaan vormen. Volgens informateur Floor Vermeulen is er 'ruim voldoende onderling vertrouwen' tussen deze vijf partijen om de onderhandelingen te starten.

planet_fox-ball-8048205.jpg

Dordrecht doet mee aan landelijke pilot met sport- en kledingtegoed

De gemeente Dordrecht start met een regeling om jongvolwassenen financieel te ondersteunen om te kunnen blijven sporten. Wie aan bepaalde voorwaarden voldoet krijgt 300 euro sporttegoed per jaar, waarvan 50 euro aan sportkleding kan worden besteed. Zo wil de gemeente de financiële drempel verlagen en sport toegankelijk houden.

pexelsiphonetaxi.png

Berooide taxichauffeur Noa maakt in dronken bui een filmpje: 'Ik ga je schieten'

Noa (42) en zijn ex uit Ridderkerk zijn verwikkeld in een vechtscheiding. Zij pest hem met procedures. Hij maakt een filmpje waarin hij haar met de dood bedreigd. Bij de rechter zegt hij dat het woord 'schieten' heel anders was bedoeld.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 15.45.35 (1).jpeg

Volleybalsters Sliedrecht winnen Nederlandse beker

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer de Nationale beker gewonnen. Zij waren in de bekerfinale van afgelopen weekend in vijf sets te sterk voor tegenstander Apollo 8 uit Borne, meldt de NOS.