Dordrecht, Netherlands

Mislukt bombardement Moerdijk herdacht

Aan de voet van de Moerdijkbrug, in Dordrecht, is maandagmiddag het mislukte bombardement van 13 mei 1940 herdacht. De Nederlandse luchtmacht probeerde de brug te vernielen om de Duitse invasie te vertragen, maar dat mislukte.
Marjolein Vos | 14 mei 2018 17:06 | Aangepast op 14 mei 2018 17:06
De missie, met een door twee Fokker jagers begeleidde bommenwerper, was eigenlijk bij voorbaat tot mislukken gedoemd, omdat de Duitse Luftwaffe met z'n Messerschmidts oppermachtig was in de lucht. Toch wisten de vliegtuigen de brug te bereiken.

Twee bommen werden afgeworpen. De ene miste doel en belandde in de rivier, de tweede raakte een pilaar van de brug, maar explodeerde niet. Het toestel en één van de Fokkers werd direct daarna neergehaald. De bemanningen overleefden het niet.

Eén van de jagers wist nog terug te komen op Schiphol. Wim Anceaux, voorzitter van de Stichting Herdenking Bombardement Moerdijkbrug, verloor bij de actie zijn achterneef. De herdenking werd bijgewoond door twee veteranen, die destijds ooggetuige waren.

De Koninklijke Luchtmacht bracht een eerbetoon door vijf keer een oud Harvard toestel te laten overvliegen tijdens de herdenking. Om de herinnering levend te houden nodigt de stichting leerlingen uit van basisscholen.

Dit keer was het groep 8 van de Dubbeldamse Julianaschool, die er bij was. "Interessant en belangrijk", oordeelde één van de leerlingen. "Op school hebben we er veel over gehoord, maar dit is beter dan uit een geschiedenisboekje."

Lees ook

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na de 900 aanmeldingen de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...

FC Dordrecht verliest laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar van FC Eindhoven

FC Dordrecht heeft de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met een verliespartij afgesloten. ...

Anne Larena (10) verloor haar zus aan kanker en trotseert nu de kou voor KiKa

De Dordtse Anne Larena Theunisse (10) draagt sinds afgelopen maandag een korte broek voor het goede ...

Lindsay en Terrence kochten huis in verdwijnend Moerdijk, gemeente weigert nu elk contact

De Papendrechtse Lindsay en Terrence die in oktober een huis kochten van de gemeente Moerdijk willen...

Ridderkerker wint 1 miljoen euro

Ridderkerk is een miljonair rijker. Eén van de inwoners won eerder deze week 1 miljoen euro belastin...

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

De N3 van Papendrecht naar Dordrecht is vrijdagochtend lange tijd dicht geweest na een ongeluk. Het ...