gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mislukt bombardement Moerdijk herdacht

Aan de voet van de Moerdijkbrug, in Dordrecht, is maandagmiddag het mislukte bombardement van 13 mei 1940 herdacht. De Nederlandse luchtmacht probeerde de brug te vernielen om de Duitse invasie te vertragen, maar dat mislukte.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De missie, met een door twee Fokker jagers begeleidde bommenwerper, was eigenlijk bij voorbaat tot mislukken gedoemd, omdat de Duitse Luftwaffe met z'n Messerschmidts oppermachtig was in de lucht. Toch wisten de vliegtuigen de brug te bereiken.

Twee bommen werden afgeworpen. De ene miste doel en belandde in de rivier, de tweede raakte een pilaar van de brug, maar explodeerde niet. Het toestel en één van de Fokkers werd direct daarna neergehaald. De bemanningen overleefden het niet.

Eén van de jagers wist nog terug te komen op Schiphol. Wim Anceaux, voorzitter van de Stichting Herdenking Bombardement Moerdijkbrug, verloor bij de actie zijn achterneef. De herdenking werd bijgewoond door twee veteranen, die destijds ooggetuige waren.

De Koninklijke Luchtmacht bracht een eerbetoon door vijf keer een oud Harvard toestel te laten overvliegen tijdens de herdenking. Om de herinnering levend te houden nodigt de stichting leerlingen uit van basisscholen.

Dit keer was het groep 8 van de Dubbeldamse Julianaschool, die er bij was. "Interessant en belangrijk", oordeelde één van de leerlingen. "Op school hebben we er veel over gehoord, maar dit is beter dan uit een geschiedenisboekje."

Lees ook

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Kitty Kruger

In het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend in gesprek met voormalig gemeenteraadslid Kitty Kruger.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.