gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mislukt bombardement Moerdijk herdacht

Aan de voet van de Moerdijkbrug, in Dordrecht, is maandagmiddag het mislukte bombardement van 13 mei 1940 herdacht. De Nederlandse luchtmacht probeerde de brug te vernielen om de Duitse invasie te vertragen, maar dat mislukte.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De missie, met een door twee Fokker jagers begeleidde bommenwerper, was eigenlijk bij voorbaat tot mislukken gedoemd, omdat de Duitse Luftwaffe met z'n Messerschmidts oppermachtig was in de lucht. Toch wisten de vliegtuigen de brug te bereiken.

Twee bommen werden afgeworpen. De ene miste doel en belandde in de rivier, de tweede raakte een pilaar van de brug, maar explodeerde niet. Het toestel en één van de Fokkers werd direct daarna neergehaald. De bemanningen overleefden het niet.

Eén van de jagers wist nog terug te komen op Schiphol. Wim Anceaux, voorzitter van de Stichting Herdenking Bombardement Moerdijkbrug, verloor bij de actie zijn achterneef. De herdenking werd bijgewoond door twee veteranen, die destijds ooggetuige waren.

De Koninklijke Luchtmacht bracht een eerbetoon door vijf keer een oud Harvard toestel te laten overvliegen tijdens de herdenking. Om de herinnering levend te houden nodigt de stichting leerlingen uit van basisscholen.

Dit keer was het groep 8 van de Dubbeldamse Julianaschool, die er bij was. "Interessant en belangrijk", oordeelde één van de leerlingen. "Op school hebben we er veel over gehoord, maar dit is beter dan uit een geschiedenisboekje."

Lees ook

Hospice 1.png

Documentaire over 25 jaar bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.

tankenpixabay.jpg

Rijlessen dreigen duurder te worden door brandstofcrisis

De brandstofprijzen in Nederland rijzen de pan uit, en het licht aan het einde van de tunnel is niet in zicht. Het zorgt voor hoofdbrekens bij rijscholen in onze streek, zoals bij Wierks in Dordrecht. "Ik hoop dat onze politiek hier wat aan doet."

1000034638.jpg

EHBO-vereniging Dordrecht geeft oude jassen een tweede leven in Oekraïne

Meer dan dertig EHBO-jassen van de Dordtse EHBO-vereniging krijgen een tweede leven in Oekraïne. Omdat de vrijwilligers van de vereniging nieuwe jassen hebben gekregen, bleef er een grote stapel ‘oude’ exemplaren over die nog wel een aantal rondes mee gaan. “Het voelt fijn om zinvol bezig te zijn.”

Foto amv-locatie weteringsingel papendrecht.png

Opnieuw onrust rond de nieuwe amv-locatie in Papendrecht

De politie is deze week twee keer uitgerukt voor incidenten bij de opvang voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv) aan de Weteringsingel in Papendrecht. Zo moest een ongewenste bezoeker met een pandverbod worden verwijderd en gaan twee amv'ers aangifte doen na een incident in de buurt een dag eerder.

archieffotopolitie.png

Acht mensen aangehouden na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

In Papendrecht is donderdagavond een busje met daarin honderden kilo's cocaïne gevonden. Verder onderzoek van de politie leidde naar een loods in het Brabantse Klundert, waar volgens Rijnmond acht verdachten konden worden aangehouden.

Fietsverlichting Wielwijkpark.png

Wielwijkpark verlichting deels hersteld, rest laat nog op zich wachten

De slechte verlichting in het Wielwijkpark in Dordrecht is deels opgelost. De lichten aan de Zuiderdijk werkten ook niet door een kabelbreuk. Ook deze lichten werken inmiddels weer volgens de gemeente. De rest van de lichten in het park blijven nog even uitstaan door bouwverkeer wat daar moet zijn.