De missie, met een door twee Fokker jagers begeleidde bommenwerper, was eigenlijk bij voorbaat tot mislukken gedoemd, omdat de Duitse Luftwaffe met z'n Messerschmidts oppermachtig was in de lucht. Toch wisten de vliegtuigen de brug te bereiken.
Twee bommen werden afgeworpen. De ene miste doel en belandde in de rivier, de tweede raakte een pilaar van de brug, maar explodeerde niet. Het toestel en één van de Fokkers werd direct daarna neergehaald. De bemanningen overleefden het niet.
Eén van de jagers wist nog terug te komen op Schiphol. Wim Anceaux, voorzitter van de Stichting Herdenking Bombardement Moerdijkbrug, verloor bij de actie zijn achterneef. De herdenking werd bijgewoond door twee veteranen, die destijds ooggetuige waren.
De Koninklijke Luchtmacht bracht een eerbetoon door vijf keer een oud Harvard toestel te laten overvliegen tijdens de herdenking. Om de herinnering levend te houden nodigt de stichting leerlingen uit van basisscholen.
Dit keer was het groep 8 van de Dubbeldamse Julianaschool, die er bij was. "Interessant en belangrijk", oordeelde één van de leerlingen. "Op school hebben we er veel over gehoord, maar dit is beter dan uit een geschiedenisboekje."