Dordrecht, Netherlands

Missa in de Augustijnenkerk

Een oude mis in een nieuw jasje is vrijdag te beleven in de Augustijnenkerk: Missa. Dat is een Muzikale voorstelling over het ontstaan van Holland. De muziek is afgeleid van de oud Gregoriaanse muziek, waarin elementen van jazz, klassieke- en wereldmuziek zijn verwerkt.
Petra Scheurwater | 29 november 2018 17:54 | Aangepast op 29 november 2018 17:54
De voorstelling wordt gespeeld door orkest Música Extrema. Naast de muziek wordt het verhaal verteld door journaliste en presentatrice Marga van Praag.

“Ik vind het zelf een soort feestdagen voorstelling,” vertelt Tanya Schaap, violiste bij Missa. “Je komt helemaal in de mood met het koor en de muziek.”

Bovendien doet er ook een Dordts koor mee. In iedere plaats waar de voorstelling wordt gespeeld, wordt er gezongen door een koor uit die plaats. Daarnaast wordt het in een plaats met historische betekenis opgevoerd.

Lees ook

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...