gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

MKB-katalysatorfonds 1 jaar

Vanmiddag werd door middel van een netwerkborrel het 1-jarige bestaan van het MKB-katalysatorfonds gevierd. “Mooi dat de Drechtraad een jaar geleden het lef had een half miljoen in innovatie te stoppen."

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Wethouder Anouk van Eekelen (Papendrecht) is verantwoordelijk voor het fonds binnen het Drechtstedenbestuur. "We hebben een mooi maritiem bedrijfsleven in de regio, maar innovatie is hoe je het toekomstbestendig houdt."

Echt concrete resultaten laten nog op zich wachten. Van Eekelen: "We zijn pas een jaar bezig. We gaan nu kijken naar de uitwerking. Dus er zijn prototypen gemaakt, maar wat wordt nu echt in productie genomen?"

Verschillende projecten hebben al geld gekregen van het fonds. Zo heeft Imbarcazione Barone, die met een boot rondvaarten door de grachten organiseert, geld gekregen voor het ontwikkelen van een duurzame boot. De bedoeling is om een nieuwe energiezuinige rompvorm te ontwerpen zodat het vaartuig brandstof zo efficiënt mogelijk kan gebruiken. Ook is het de bedoeling dat de boot op speciale brandstof gaat varen, wat vervaardigd kan worden uit afvaloliën van de voedingsindustrie. Op dit moment varen de huidige boten al op deze bio-brandstof.

In het fonds zit 500.000 euro. Er is al 213.500 euro besteed. Het bedrijfsleven stelt daar bijna 600.000 euro aan investering tegenover. Het geld wordt gebruikt om bijdrages te leveren aan innovatieve projecten, die gericht zijn om van de Drechtsteden een ‘maritieme topregio’ te maken.

Lees ook

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.