gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

MKB-katalysatorfonds 1 jaar

Vanmiddag werd door middel van een netwerkborrel het 1-jarige bestaan van het MKB-katalysatorfonds gevierd. “Mooi dat de Drechtraad een jaar geleden het lef had een half miljoen in innovatie te stoppen."

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Wethouder Anouk van Eekelen (Papendrecht) is verantwoordelijk voor het fonds binnen het Drechtstedenbestuur. "We hebben een mooi maritiem bedrijfsleven in de regio, maar innovatie is hoe je het toekomstbestendig houdt."

Echt concrete resultaten laten nog op zich wachten. Van Eekelen: "We zijn pas een jaar bezig. We gaan nu kijken naar de uitwerking. Dus er zijn prototypen gemaakt, maar wat wordt nu echt in productie genomen?"

Verschillende projecten hebben al geld gekregen van het fonds. Zo heeft Imbarcazione Barone, die met een boot rondvaarten door de grachten organiseert, geld gekregen voor het ontwikkelen van een duurzame boot. De bedoeling is om een nieuwe energiezuinige rompvorm te ontwerpen zodat het vaartuig brandstof zo efficiënt mogelijk kan gebruiken. Ook is het de bedoeling dat de boot op speciale brandstof gaat varen, wat vervaardigd kan worden uit afvaloliën van de voedingsindustrie. Op dit moment varen de huidige boten al op deze bio-brandstof.

In het fonds zit 500.000 euro. Er is al 213.500 euro besteed. Het bedrijfsleven stelt daar bijna 600.000 euro aan investering tegenover. Het geld wordt gebruikt om bijdrages te leveren aan innovatieve projecten, die gericht zijn om van de Drechtsteden een ‘maritieme topregio’ te maken.

Lees ook

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”