gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

MKB-katalysatorfonds 1 jaar

Vanmiddag werd door middel van een netwerkborrel het 1-jarige bestaan van het MKB-katalysatorfonds gevierd. “Mooi dat de Drechtraad een jaar geleden het lef had een half miljoen in innovatie te stoppen."

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Wethouder Anouk van Eekelen (Papendrecht) is verantwoordelijk voor het fonds binnen het Drechtstedenbestuur. "We hebben een mooi maritiem bedrijfsleven in de regio, maar innovatie is hoe je het toekomstbestendig houdt."

Echt concrete resultaten laten nog op zich wachten. Van Eekelen: "We zijn pas een jaar bezig. We gaan nu kijken naar de uitwerking. Dus er zijn prototypen gemaakt, maar wat wordt nu echt in productie genomen?"

Verschillende projecten hebben al geld gekregen van het fonds. Zo heeft Imbarcazione Barone, die met een boot rondvaarten door de grachten organiseert, geld gekregen voor het ontwikkelen van een duurzame boot. De bedoeling is om een nieuwe energiezuinige rompvorm te ontwerpen zodat het vaartuig brandstof zo efficiënt mogelijk kan gebruiken. Ook is het de bedoeling dat de boot op speciale brandstof gaat varen, wat vervaardigd kan worden uit afvaloliën van de voedingsindustrie. Op dit moment varen de huidige boten al op deze bio-brandstof.

In het fonds zit 500.000 euro. Er is al 213.500 euro besteed. Het bedrijfsleven stelt daar bijna 600.000 euro aan investering tegenover. Het geld wordt gebruikt om bijdrages te leveren aan innovatieve projecten, die gericht zijn om van de Drechtsteden een ‘maritieme topregio’ te maken.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.