gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

MKB-katalysatorfonds 1 jaar

Vanmiddag werd door middel van een netwerkborrel het 1-jarige bestaan van het MKB-katalysatorfonds gevierd. “Mooi dat de Drechtraad een jaar geleden het lef had een half miljoen in innovatie te stoppen."

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Wethouder Anouk van Eekelen (Papendrecht) is verantwoordelijk voor het fonds binnen het Drechtstedenbestuur. "We hebben een mooi maritiem bedrijfsleven in de regio, maar innovatie is hoe je het toekomstbestendig houdt."

Echt concrete resultaten laten nog op zich wachten. Van Eekelen: "We zijn pas een jaar bezig. We gaan nu kijken naar de uitwerking. Dus er zijn prototypen gemaakt, maar wat wordt nu echt in productie genomen?"

Verschillende projecten hebben al geld gekregen van het fonds. Zo heeft Imbarcazione Barone, die met een boot rondvaarten door de grachten organiseert, geld gekregen voor het ontwikkelen van een duurzame boot. De bedoeling is om een nieuwe energiezuinige rompvorm te ontwerpen zodat het vaartuig brandstof zo efficiënt mogelijk kan gebruiken. Ook is het de bedoeling dat de boot op speciale brandstof gaat varen, wat vervaardigd kan worden uit afvaloliën van de voedingsindustrie. Op dit moment varen de huidige boten al op deze bio-brandstof.

In het fonds zit 500.000 euro. Er is al 213.500 euro besteed. Het bedrijfsleven stelt daar bijna 600.000 euro aan investering tegenover. Het geld wordt gebruikt om bijdrages te leveren aan innovatieve projecten, die gericht zijn om van de Drechtsteden een ‘maritieme topregio’ te maken.

Lees ook

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.