gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

MKB-katalysatorfonds 1 jaar

Vanmiddag werd door middel van een netwerkborrel het 1-jarige bestaan van het MKB-katalysatorfonds gevierd. “Mooi dat de Drechtraad een jaar geleden het lef had een half miljoen in innovatie te stoppen."

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Wethouder Anouk van Eekelen (Papendrecht) is verantwoordelijk voor het fonds binnen het Drechtstedenbestuur. "We hebben een mooi maritiem bedrijfsleven in de regio, maar innovatie is hoe je het toekomstbestendig houdt."

Echt concrete resultaten laten nog op zich wachten. Van Eekelen: "We zijn pas een jaar bezig. We gaan nu kijken naar de uitwerking. Dus er zijn prototypen gemaakt, maar wat wordt nu echt in productie genomen?"

Verschillende projecten hebben al geld gekregen van het fonds. Zo heeft Imbarcazione Barone, die met een boot rondvaarten door de grachten organiseert, geld gekregen voor het ontwikkelen van een duurzame boot. De bedoeling is om een nieuwe energiezuinige rompvorm te ontwerpen zodat het vaartuig brandstof zo efficiënt mogelijk kan gebruiken. Ook is het de bedoeling dat de boot op speciale brandstof gaat varen, wat vervaardigd kan worden uit afvaloliën van de voedingsindustrie. Op dit moment varen de huidige boten al op deze bio-brandstof.

In het fonds zit 500.000 euro. Er is al 213.500 euro besteed. Het bedrijfsleven stelt daar bijna 600.000 euro aan investering tegenover. Het geld wordt gebruikt om bijdrages te leveren aan innovatieve projecten, die gericht zijn om van de Drechtsteden een ‘maritieme topregio’ te maken.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."