gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Moeder krijgt week cel voor mishandeling zoon (11)

Een Dordtse moeder is veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van een week. Zij mishandelde haar zoontje van 11 tijdens het tandenpoetsen, dat meldt AD De Dordtenaar.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Omdat de jongen, volgens zijn 48-jarige moeder, tegensputterde bij het naar bed gaan en daarbij weigerde zijn tanden te poetsen, greep ze in. Dat deed ze met geweld volgens het Openbaar Ministerie. Ze pakte haar zoon bij de kaak en duwde de tandenborstel ‘krachtig’ in zijn mond.


De vader kwam zijn zoon te hulp, maar mishandelde daarbij zijn vrouw. Hij krijgt daarvoor ook een week voorwaardelijke celstraf. Beide ouders zijn verslaafd aan alcohol en waren tijdens de mishandeling onder invloed.


De kinderen waren uit huis geplaatst, maar wonen inmiddels weer thuis onder toezicht van Serviceorganisatie Jeugd ZHZ. Volgens deze organisatie drinken de ouders niet meer en krijgen ze hulp bij hun alcoholprobleem. De vader van 49 jaar volgt daarnaast therapie om zijn agressie onder controle te krijgen.


Daarom besloot de rechter het bij een voorwaardelijke celstraf van een week met een proeftijd van twee jaar te houden.

Lees ook

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.