gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Moeder krijgt week cel voor mishandeling zoon (11)

Een Dordtse moeder is veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van een week. Zij mishandelde haar zoontje van 11 tijdens het tandenpoetsen, dat meldt AD De Dordtenaar.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Omdat de jongen, volgens zijn 48-jarige moeder, tegensputterde bij het naar bed gaan en daarbij weigerde zijn tanden te poetsen, greep ze in. Dat deed ze met geweld volgens het Openbaar Ministerie. Ze pakte haar zoon bij de kaak en duwde de tandenborstel ‘krachtig’ in zijn mond.


De vader kwam zijn zoon te hulp, maar mishandelde daarbij zijn vrouw. Hij krijgt daarvoor ook een week voorwaardelijke celstraf. Beide ouders zijn verslaafd aan alcohol en waren tijdens de mishandeling onder invloed.


De kinderen waren uit huis geplaatst, maar wonen inmiddels weer thuis onder toezicht van Serviceorganisatie Jeugd ZHZ. Volgens deze organisatie drinken de ouders niet meer en krijgen ze hulp bij hun alcoholprobleem. De vader van 49 jaar volgt daarnaast therapie om zijn agressie onder controle te krijgen.


Daarom besloot de rechter het bij een voorwaardelijke celstraf van een week met een proeftijd van twee jaar te houden.

Lees ook

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.