gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Moeder zet 250.000ste vaccinatie bij zoon in de regio Zuid-Holland Zuid

Vrijdagochtend werd in de DeetosSnelhal, een vaccinatielocatie van de GGD Zuid-Holland Zuid, de 250.000ste vaccinatie in de regio gezet. En er werd van dit moment gebruik gemaakt om alle medewerkers van de locatie in het zonnetje te zetten. Speciaal daarvoor werd Hermine Strop, één van de prikkers, uitgenodigd om de vaccinatie te zetten bij wel een heel speciaal persoon: haar eigen zoon Arco. "Het is voor de eerste keer dat ik mijn eigen kind geprikt heb. Dat was eigenlijk heel spannend en ik wist helemaal van niets."

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Een spannende dag voor de gehele familie Strop. Zoon Arco die natuurlijk zijn eerste vaccinatie krijgt, maar ook voor vader Dico. Samen met zijn vrouw werkt hij al sinds dag 1 in de sporthal en ook voor hem was het vrijdag een grote verrassing. Beide zijn gepensioneerd artsen en noemen het een "noodzakelijk kwaad" om zich in te zetten tijdens deze coronapandemie. "Aangezien wij met pensioen zijn moeten en kunnen we meehelpen. Het leuke is dat iedereen die gepensioneerd is meedoet; cardiologen, gynaecologen, urologen, noem maar op."

Er hangt een opgetogen sfeer in de DeetosSnelhal. GGD Zuid-Holland Zuid zegt dat ze nog op schema liggen en half juli iedereen een eerste prik hebben kunnen geven die dat wilt. De 250.000ste prik is dan ook een mijlpaal aldus Paul van Hattem, plaatsvervangend directeur van GGD ZHZ: "Er wordt hier dag in, dag uit hard gewerkt door alle medewerkers op vijf locaties en op dit moment worden de mensen die geboren zijn in 1990 uitgenodigd."

Zoon Arco vind het fijn dit moment te kunnen delen met zijn hele familie. Ook zijn twee zussen zijn namelijk aanwezig. Toch wil hij benadrukken dat dit moment speciaal is voor alle medewerkers die zich inzetten op alle vaccinatielocaties: "De prestaties die worden verricht op elke locatie verdienen een supercompliment." Dico en Hermine blijven in ieder geval prikken "totdat ze doodgaan" vertellen ze lachend.

Lees ook

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.