Dordrecht, Netherlands

Moeder zet 250.000ste vaccinatie bij zoon in de regio Zuid-Holland Zuid

Vrijdagochtend werd in de DeetosSnelhal, een vaccinatielocatie van de GGD Zuid-Holland Zuid, de 250.000ste vaccinatie in de regio gezet. En er werd van dit moment gebruik gemaakt om alle medewerkers van de locatie in het zonnetje te zetten. Speciaal daarvoor werd Hermine Strop, één van de prikkers, uitgenodigd om de vaccinatie te zetten bij wel een heel speciaal persoon: haar eigen zoon Arco. "Het is voor de eerste keer dat ik mijn eigen kind geprikt heb. Dat was eigenlijk heel spannend en ik wist helemaal van niets."
Alexander Eleveld | 11 juni 2021 14:01 | Aangepast op 11 juni 2021 14:01
Een spannende dag voor de gehele familie Strop. Zoon Arco die natuurlijk zijn eerste vaccinatie krijgt, maar ook voor vader Dico. Samen met zijn vrouw werkt hij al sinds dag 1 in de sporthal en ook voor hem was het vrijdag een grote verrassing. Beide zijn gepensioneerd artsen en noemen het een "noodzakelijk kwaad" om zich in te zetten tijdens deze coronapandemie. "Aangezien wij met pensioen zijn moeten en kunnen we meehelpen. Het leuke is dat iedereen die gepensioneerd is meedoet; cardiologen, gynaecologen, urologen, noem maar op."

Er hangt een opgetogen sfeer in de DeetosSnelhal. GGD Zuid-Holland Zuid zegt dat ze nog op schema liggen en half juli iedereen een eerste prik hebben kunnen geven die dat wilt. De 250.000ste prik is dan ook een mijlpaal aldus Paul van Hattem, plaatsvervangend directeur van GGD ZHZ: "Er wordt hier dag in, dag uit hard gewerkt door alle medewerkers op vijf locaties en op dit moment worden de mensen die geboren zijn in 1990 uitgenodigd."

Zoon Arco vind het fijn dit moment te kunnen delen met zijn hele familie. Ook zijn twee zussen zijn namelijk aanwezig. Toch wil hij benadrukken dat dit moment speciaal is voor alle medewerkers die zich inzetten op alle vaccinatielocaties: "De prestaties die worden verricht op elke locatie verdienen een supercompliment." Dico en Hermine blijven in ieder geval prikken "totdat ze doodgaan" vertellen ze lachend.

Lees ook

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...