Dordrecht, Netherlands

Moestenier Manon zorgt voor komkommers in eigen tuin: 'een soort zorgboerderij op pad'

Mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt leggen samen met moestenier Manon Wijermars moestuinen aan voor bewoners in Dordrecht en omgeving. Op deze manier biedt ze kleinschalige dagbesteding. ¨Een soort zorgboerderij op pad.¨
Alexander Eleveld | 28 mei 2021 13:15 | Aangepast op 28 mei 2021 13:15
Manon heeft een aantal jaar fulltime op een zorgboerderij gewerkt. Dit doet ze nu nog drie dagen in de week, maar: "Omdat de groepen erg groot werden, kon ik niet meer de begeleiding bieden die ik wil bieden," vertelt Manon. Daarnaast merkt ze dat mensen enthousiast en voldaan terug komen als ze op pad zijn geweest.

Veel mensen willen een moestuin en dat merkt Manon met haar pas gestarte onderneming. Volgende maand begint Manon al aan een groter project. Dan zal ze voor een ouderenorganisatie in Dorst drie moestuinen gaan aanleggen. "Daar hebben hoveniers meestal geen tijd voor, dus dan doen wij het graag."

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...