Dordrecht, Netherlands

Moestenier Manon zorgt voor komkommers in eigen tuin: 'een soort zorgboerderij op pad'

Mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt leggen samen met moestenier Manon Wijermars moestuinen aan voor bewoners in Dordrecht en omgeving. Op deze manier biedt ze kleinschalige dagbesteding. ¨Een soort zorgboerderij op pad.¨
Alexander Eleveld | 28 mei 2021 13:15 | Aangepast op 28 mei 2021 13:15
Manon heeft een aantal jaar fulltime op een zorgboerderij gewerkt. Dit doet ze nu nog drie dagen in de week, maar: "Omdat de groepen erg groot werden, kon ik niet meer de begeleiding bieden die ik wil bieden," vertelt Manon. Daarnaast merkt ze dat mensen enthousiast en voldaan terug komen als ze op pad zijn geweest.

Veel mensen willen een moestuin en dat merkt Manon met haar pas gestarte onderneming. Volgende maand begint Manon al aan een groter project. Dan zal ze voor een ouderenorganisatie in Dorst drie moestuinen gaan aanleggen. "Daar hebben hoveniers meestal geen tijd voor, dus dan doen wij het graag."

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Gemeente wil verzakte buurten 35 centimeter verhogen

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht wil de buurten Amandel-, Bramen- en Dadelgaarde onder handen nemen i...

Treinverkeer tijd ontregeld van en naar Breda, bus was alternatief

Er was dinsdagochtend vanaf 06.30 uur geen treinverkeer van en naar Breda mogelijk door een systeems...

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...

Man die onder de jurk van een vrouw filmde, meldt zichzelf bij politie

De man die met zijn telefoon onder een jurk van een vrouw filmde, heeft zichzelf gemeld bij de polit...

PvdA/GroenLinks doet toch mee aan verkiezingen in Hardinxveld-Giessendam

Onverwachts links geluid in Hardinxveld-Giessendam: PvdA en GroenLinks doen in 2026 toch mee aan de ...

Lotte van Drunen krijgt belangrijkste Nederlandse motorsportprijs

Lotte van Drunen is sinds zaterdag de trotse eigenaar van de Hans de Beaufort-beker. Dat is de belan...