Dordrecht, Netherlands

Mogelijk botulisme in water

Dode vogels en vissen, dat zijn de gevolgen van Botulisme. De gemeente roept Dordtenaren op het te melden als ze dode waterdieren zien, dat kan er namelijk op wijzen dat de sloot besmet is.
Robert van Loon | 3 augustus 2018 13:08 | Aangepast op 3 augustus 2018 13:08
Botulisme ontstaat door warm water en de kadavers van dode waterdieren, er ontstaat een bacterie die het zenuwstelsel aantast. In de Hendrik Polakstraat heeft de gemeente deze week een aantal dode eenden weggehaald uit het water. In het dierenziekenhuis Drechtsteek wordt onderzocht of het inderdaad gaat om botulisme.


Er staan waarschuwingsborden waarop wordt gewaarschuwd honden niet in het water te laten zwemmen of ervan te laten drinken. Dode dieren kunnen worden gemeld via de wijklijn.

Lees ook

Dordtse schaatsbaan wordt afgebroken, maar 'absoluut voor herhaling vatbaar'

Het Dordtse schaatsseizoen is ten einde. Donderdagmiddag werd de Dordtse ijsbaan op de Spuiboulevard...

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: terugkerende pareltjes van vorig jaar

In januari worden op TV Dordrecht zeven van de leukste en interessantste afleveringen uit het najaar...

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Het is deze week, nog meer dan anders, een komen en gaan van fanatieke skiërs en snowboarders bij sk...

Brug over de Noord (N915) blijft dit weekend toch open

De Brug over de Noord (N915) tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht blijft tussen 9 en 12 januar...

Vrijspraak voor rellende mannen tijdens jaarwisseling: onvoldoende bewijs

De rechtbank heeft woensdag zeven verdachten van rellen met oud en nieuw in 's-Gravendeel vrijgespro...

Lees terug: meer dan 700 kerstbomen ingeleverd en ook vrijdag winterdienstregeling NS

Heb je vrijdag de trein nodig? Die van de NS rijden dan wederom een winterdienstregeling. En in Slie...