Dordrecht, Netherlands

Mogelijk botulisme in water

Dode vogels en vissen, dat zijn de gevolgen van Botulisme. De gemeente roept Dordtenaren op het te melden als ze dode waterdieren zien, dat kan er namelijk op wijzen dat de sloot besmet is.
Robert van Loon | 3 augustus 2018 13:08 | Aangepast op 3 augustus 2018 13:08
Botulisme ontstaat door warm water en de kadavers van dode waterdieren, er ontstaat een bacterie die het zenuwstelsel aantast. In de Hendrik Polakstraat heeft de gemeente deze week een aantal dode eenden weggehaald uit het water. In het dierenziekenhuis Drechtsteek wordt onderzocht of het inderdaad gaat om botulisme.


Er staan waarschuwingsborden waarop wordt gewaarschuwd honden niet in het water te laten zwemmen of ervan te laten drinken. Dode dieren kunnen worden gemeld via de wijklijn.

Lees ook

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...

Minder toeristenverkeer door komst transferium: 'Inwoner mag blij zijn'

Bezoekers van het Werelderfgoed Kinderdijk kunnen vanaf nu hun auto kwijt op het nieuwe transferium....

Drie duels in zeven dagen: De Plucheplakkers over vol programma FC Dordrecht

Voor de dertigste keer dit seizoen komen de Plucheplakkers bijeen voor een nieuwe aflevering. Daarin...

Burgemeester sluit woning na vondst drugs en tienduizenden euro's cash

In een woning aan de Uranusstraat in Zwijndrecht is een handelshoeveelheid van 100,89 kilo hasj en t...

Een zegen of niet meer van deze tijd? Discussie om zondagsrust in deze gemeente

Ondernemers mogen zelf beslissen of zij op zondag de deuren openen. Dat vindt het merendeel van de a...