gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mogelijk morgen geen bussen

Het is nog afwachten of er morgen bussen rijden in Dordrecht. Treinen op de Merwedelingelijn rijden wel en ook de Waterbus vaart. In heel het land wordt morgen mogelijk gestaakt bij het regionale openbaar vervoer. Ze krijgen de CAO niet rond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Er is sprake van een stakingsdreiging, morgenochtend weten we pas of de bussen rijden", zegt een woordvoerder van Arriva. De dreiging geldt niet voor het treinvervoer op de Merwedelingelijn en de diensten van de Waterbus. Daar wordt namelijk gewerkt volgens een andere cao. Regionaal vervoerder Arriva zegt de reiziger via sociale media op de hoogte te houden. "Ook passen we vanavond onze website aan."

De bonden hebben het cao-overleg met de werkgevers afgebroken. Er werd onderhandeld over werkdruk, scholing en vergrijzing. Heikel punt is dat chauffeurs vinden dat ze geen tijd hebben om tussentijds naar de wc te gaan. De werkgevers vinden van wel en zijn niet van plan daar in een cao afspraken over te maken. Het zou gaan om maatwerk en daar past geen centrale afspraak bij, zeggen ze.

Hoewel het overleg tussen bonden en werkgevers is afgebroken, lag er nog geen eindbod op tafel. De onderhandelingen zouden dus zomaar vlotgetrokken kunnen worden. In dat geval gaat de staking niet door.


Lees ook

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.