gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mogelijk morgen geen bussen

Het is nog afwachten of er morgen bussen rijden in Dordrecht. Treinen op de Merwedelingelijn rijden wel en ook de Waterbus vaart. In heel het land wordt morgen mogelijk gestaakt bij het regionale openbaar vervoer. Ze krijgen de CAO niet rond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Er is sprake van een stakingsdreiging, morgenochtend weten we pas of de bussen rijden", zegt een woordvoerder van Arriva. De dreiging geldt niet voor het treinvervoer op de Merwedelingelijn en de diensten van de Waterbus. Daar wordt namelijk gewerkt volgens een andere cao. Regionaal vervoerder Arriva zegt de reiziger via sociale media op de hoogte te houden. "Ook passen we vanavond onze website aan."

De bonden hebben het cao-overleg met de werkgevers afgebroken. Er werd onderhandeld over werkdruk, scholing en vergrijzing. Heikel punt is dat chauffeurs vinden dat ze geen tijd hebben om tussentijds naar de wc te gaan. De werkgevers vinden van wel en zijn niet van plan daar in een cao afspraken over te maken. Het zou gaan om maatwerk en daar past geen centrale afspraak bij, zeggen ze.

Hoewel het overleg tussen bonden en werkgevers is afgebroken, lag er nog geen eindbod op tafel. De onderhandelingen zouden dus zomaar vlotgetrokken kunnen worden. In dat geval gaat de staking niet door.


Lees ook

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

yv20261024A1C01692

Wisselvalligheid in het kwadraat bij FC Dordrecht: ‘Stukje discipline wat we missen’

Jantje lacht, jantje huilt aan de Krommedijk. Als FC Dordrecht dit seizoen een sprankje hoop toont, eindigt het volgende duel vrijwel telkens in een deceptie. Zo ook zaterdag tegen VVV-Venlo: 2-4.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.