gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mogelijk morgen geen bussen

Het is nog afwachten of er morgen bussen rijden in Dordrecht. Treinen op de Merwedelingelijn rijden wel en ook de Waterbus vaart. In heel het land wordt morgen mogelijk gestaakt bij het regionale openbaar vervoer. Ze krijgen de CAO niet rond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Er is sprake van een stakingsdreiging, morgenochtend weten we pas of de bussen rijden", zegt een woordvoerder van Arriva. De dreiging geldt niet voor het treinvervoer op de Merwedelingelijn en de diensten van de Waterbus. Daar wordt namelijk gewerkt volgens een andere cao. Regionaal vervoerder Arriva zegt de reiziger via sociale media op de hoogte te houden. "Ook passen we vanavond onze website aan."

De bonden hebben het cao-overleg met de werkgevers afgebroken. Er werd onderhandeld over werkdruk, scholing en vergrijzing. Heikel punt is dat chauffeurs vinden dat ze geen tijd hebben om tussentijds naar de wc te gaan. De werkgevers vinden van wel en zijn niet van plan daar in een cao afspraken over te maken. Het zou gaan om maatwerk en daar past geen centrale afspraak bij, zeggen ze.

Hoewel het overleg tussen bonden en werkgevers is afgebroken, lag er nog geen eindbod op tafel. De onderhandelingen zouden dus zomaar vlotgetrokken kunnen worden. In dat geval gaat de staking niet door.


Lees ook

broeman over brugsluiting

Transportdirecteur pleit voor meer geld voor infrastructuur: ‘We hollen achteruit’

Het plotselinge vrachtwagenverbod op de Merwedebrug, in combinatie met de afsluiting van de Papendrechtsebrug én de sinds 1 juli geldende kilometerheffing voor vrachtwagens, zorgt voor hoofdbrekens in de transportsector. Marcel Klein van transportbedrijf Boerman in Hardinxveld-Giessendam pleit voor meer investeringen in de Nederlandse infrastructuur. “We dalen af naar een niveau waar we niet willen zitten.”

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle

Hennepkwekerij ontmanteld na anonieme melding

Een anonieme melding heeft begin deze maand geleid tot het oprollen van een hennepkwekerij in Hendrik-Ido-Ambacht. De kwekerij werd ontdekt in een woning in de wijk Kruiswiel.

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.