Dordrecht, Netherlands

Mogelijk morgen geen bussen

Het is nog afwachten of er morgen bussen rijden in Dordrecht. Treinen op de Merwedelingelijn rijden wel en ook de Waterbus vaart. In heel het land wordt morgen mogelijk gestaakt bij het regionale openbaar vervoer. Ze krijgen de CAO niet rond.
Peter Tromp | 3 januari 2018 11:11 | Aangepast op 3 januari 2018 11:11
"Er is sprake van een stakingsdreiging, morgenochtend weten we pas of de bussen rijden", zegt een woordvoerder van Arriva. De dreiging geldt niet voor het treinvervoer op de Merwedelingelijn en de diensten van de Waterbus. Daar wordt namelijk gewerkt volgens een andere cao. Regionaal vervoerder Arriva zegt de reiziger via sociale media op de hoogte te houden. "Ook passen we vanavond onze website aan."

De bonden hebben het cao-overleg met de werkgevers afgebroken. Er werd onderhandeld over werkdruk, scholing en vergrijzing. Heikel punt is dat chauffeurs vinden dat ze geen tijd hebben om tussentijds naar de wc te gaan. De werkgevers vinden van wel en zijn niet van plan daar in een cao afspraken over te maken. Het zou gaan om maatwerk en daar past geen centrale afspraak bij, zeggen ze.

Hoewel het overleg tussen bonden en werkgevers is afgebroken, lag er nog geen eindbod op tafel. De onderhandelingen zouden dus zomaar vlotgetrokken kunnen worden. In dat geval gaat de staking niet door.


Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Van Daantje naar Rebel Rebel: zo verliep 12 jaar vegan horeca

Het is aftellen naar het eind van vegan restaurant Rebel Rebel in Dordrecht. Zondag 15 februari zijn...

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...