gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mogen uw buren komen gluren? Festival doet oproep

e423fe70ae10aef87803697abd9bf753.jpg

Tijdens het landelijke cultuurfestival Gluren bij de Buren stellen Nederlanders massaal hun huiskamers en tuinen open voor bezoekers. In Dordrecht loopt het voor de komende zomereditie echter nog niet zo soepel. Aan het aantal aanmeldingen van deelnemers ligt het niet, vooral het aantal tuinen blijft achter.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Tijdens de zomereditie van amateurkunstfestival Gluren bij de Buren 2024 werden er in Dordrecht zo'n vijftig tuinen opengesteld. Bij dit evenement is het de bedoeling dat bezoekers hun buren en stadsgenoten op een laagdrempelige manier bezoeken, onder het mom van een kunstzinnig of muzikaal optreden in of rondom het huis van de ander. Denk daarbij aan muziek, dans, theater of kleinkunst.

De organisatie doet daarom een oproep aan Dordtenaren om hun tuin, of zichzelf als artiest, aan te melden voor een optreden. Volgens de organisatie maakt het niet uit wat voor tuinen beschikbaar worden gesteld: "Groot, klein, betegeld of begroeid, voor elk formaat is een passende show te vinden."

Het aanmelden van uw tuin of show kan online tot en met zondag 11 mei. Het volledige programma wordt aan het eind van die maand bekendgemaakt. Het festival zelf zal plaatsvinden op 29 juni 2025.

Benieuwd wat u kunt verwachten? Hieronder ziet u kort wat sfeerbeelden van de zomereditie van 2024.

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.