Dordrecht, Netherlands

Molen zamelt 25.000 euro in: "Dit hadden we nooit verwacht"

De vrijwilligers van molen Kyck op den Dyck zijn druk bezig met het inzamelen van geld. In oktober 2020 werd duidelijk dat de molen toe is aan een grondige restauratie. De roeden en het voegwerk zijn er slecht aan. Door middel van crowdfunding hoopt de stichting genoeg geld op te halen voor de restauratie. Deze week tikte ze de 25.000 euro aan.
Isabel Pijnappels | 4 maart 2021 15:33 | Aangepast op 4 maart 2021 15:33
Erna Steingröver is een van die vrijwilligers. Ze is overdonderd met het goede nieuws. “Ik had het helemaal niet verwacht. We zijn er hartstikke blij om. Op naar de 30.000 euro.”

Het is al weer een tijd geleden dat de molen Kyck over den Dyck op wind werkte. De wieken maakte in november de laatste ronde en sinds dien staat de molen voor de veiligheid stil.

Hoge kosten

Het Dordtse stuk cultuur is niet direct gevaarlijk, maar als de wieken draaien, is er een kans dat ze breken. Molenaar Peter Raggers vertelt dat juist de wieken de molen zo bijzonder maken. “Mijn hart gaat specifiek uit naar de wieken. De nieuwe kosten ruim 80.000 euro, dus de 25.000 euro die we hebben gehaald is een prachtig begin om verder te gaan.”

Ook een deel van het voegwerk moet vernieuwd worden. Samen met de restauratiekosten van de wieken, die geschat worden op ruim een ton, betekent dit dat de molen ongeveer anderhalve ton moet betalen om in bedrijf te blijven. Ongeveer 50% daarvan kan waarschijnlijk worden betaald met subsidiegeld vanuit de provincie. Dat krijgen ze in mei te horen.

De resterende veertig- tot zestigduizend euro proberen ze zelf bij elkaar te sprokkelen. Dit doen ze niet alleen door middel van donaties en sponsenringen, maar ook met het verkopen van kaarsjes, mokken, mondkapjes en andere originele ideeën.

Laatste molen

Kyck over den Dyck is de enige molen die nog in Dordrecht staat. Het is de laatste molen die is overgebleven van de 130 die er ooit stonden. De vrijwilligers zien het positief in en hopen dat in september heel Dordt weer kan genieten van een draaiende molen.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...

Op Pad Met Ad: Rondje Dordt met de burgemeester

“U stond hoog op mijn verlanglijstje”, geeft presentator Ad van der Herik toe aan burgemeester Nanni...