Dordrecht, Netherlands

Molen zamelt 25.000 euro in: "Dit hadden we nooit verwacht"

De vrijwilligers van molen Kyck op den Dyck zijn druk bezig met het inzamelen van geld. In oktober 2020 werd duidelijk dat de molen toe is aan een grondige restauratie. De roeden en het voegwerk zijn er slecht aan. Door middel van crowdfunding hoopt de stichting genoeg geld op te halen voor de restauratie. Deze week tikte ze de 25.000 euro aan.
Isabel Pijnappels | 4 maart 2021 15:33 | Aangepast op 4 maart 2021 15:33
Erna Steingröver is een van die vrijwilligers. Ze is overdonderd met het goede nieuws. “Ik had het helemaal niet verwacht. We zijn er hartstikke blij om. Op naar de 30.000 euro.”

Het is al weer een tijd geleden dat de molen Kyck over den Dyck op wind werkte. De wieken maakte in november de laatste ronde en sinds dien staat de molen voor de veiligheid stil.

Hoge kosten

Het Dordtse stuk cultuur is niet direct gevaarlijk, maar als de wieken draaien, is er een kans dat ze breken. Molenaar Peter Raggers vertelt dat juist de wieken de molen zo bijzonder maken. “Mijn hart gaat specifiek uit naar de wieken. De nieuwe kosten ruim 80.000 euro, dus de 25.000 euro die we hebben gehaald is een prachtig begin om verder te gaan.”

Ook een deel van het voegwerk moet vernieuwd worden. Samen met de restauratiekosten van de wieken, die geschat worden op ruim een ton, betekent dit dat de molen ongeveer anderhalve ton moet betalen om in bedrijf te blijven. Ongeveer 50% daarvan kan waarschijnlijk worden betaald met subsidiegeld vanuit de provincie. Dat krijgen ze in mei te horen.

De resterende veertig- tot zestigduizend euro proberen ze zelf bij elkaar te sprokkelen. Dit doen ze niet alleen door middel van donaties en sponsenringen, maar ook met het verkopen van kaarsjes, mokken, mondkapjes en andere originele ideeën.

Laatste molen

Kyck over den Dyck is de enige molen die nog in Dordrecht staat. Het is de laatste molen die is overgebleven van de 130 die er ooit stonden. De vrijwilligers zien het positief in en hopen dat in september heel Dordt weer kan genieten van een draaiende molen.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Hard- en softdrugs gevonden in panden: burgemeesters grijpen in

De Dordtse burgemeester Nanning Mol heeft meerdere panden in de stad voor drie maanden gesloten na d...

Laatste dag pop-up winkel voor minima: ‘Het is zo mooi om te doen’

De feestdagen komen eraan, maar voor mensen met weinig geld is dat een lastige periode. Daarom is er...

Onderzoek wijst uit: PFAS-stof TFA zit hier niet meer in de bodem dan op andere plekken

Deze streek heeft niet meer trifluorazijnzuur (TFA) in de bodem en het water dan andere delen van Ne...

Deze wijk krijgt er bijna 40 sociale huurwoningen bij: 'Duurzaam, comfortabel en toegankelijk'

Wielwijk krijgt er 39 sociale huurwoningen bij. De bouw is woensdag officieel van start gegaan aan d...

Tientallen minima verwend: dit ziekenhuis gaat voor nieuwe kersttraditie

De kerstman, kerstmuziek, kerstballen en met kerstservetten versierde tafels. Alles in het Albert Sc...

Gedetineerde steelt hart van gevangenismedewerker: onmiddellijk ontslag

Een medewerker van de gevangenis in Dordrecht is vorige maand ontslagen vanwege een relatie met een ...