Dordrecht, Netherlands

Molen zamelt 25.000 euro in: "Dit hadden we nooit verwacht"

De vrijwilligers van molen Kyck op den Dyck zijn druk bezig met het inzamelen van geld. In oktober 2020 werd duidelijk dat de molen toe is aan een grondige restauratie. De roeden en het voegwerk zijn er slecht aan. Door middel van crowdfunding hoopt de stichting genoeg geld op te halen voor de restauratie. Deze week tikte ze de 25.000 euro aan.
Isabel Pijnappels | 4 maart 2021 15:33 | Aangepast op 4 maart 2021 15:33
Erna Steingröver is een van die vrijwilligers. Ze is overdonderd met het goede nieuws. “Ik had het helemaal niet verwacht. We zijn er hartstikke blij om. Op naar de 30.000 euro.”

Het is al weer een tijd geleden dat de molen Kyck over den Dyck op wind werkte. De wieken maakte in november de laatste ronde en sinds dien staat de molen voor de veiligheid stil.

Hoge kosten

Het Dordtse stuk cultuur is niet direct gevaarlijk, maar als de wieken draaien, is er een kans dat ze breken. Molenaar Peter Raggers vertelt dat juist de wieken de molen zo bijzonder maken. “Mijn hart gaat specifiek uit naar de wieken. De nieuwe kosten ruim 80.000 euro, dus de 25.000 euro die we hebben gehaald is een prachtig begin om verder te gaan.”

Ook een deel van het voegwerk moet vernieuwd worden. Samen met de restauratiekosten van de wieken, die geschat worden op ruim een ton, betekent dit dat de molen ongeveer anderhalve ton moet betalen om in bedrijf te blijven. Ongeveer 50% daarvan kan waarschijnlijk worden betaald met subsidiegeld vanuit de provincie. Dat krijgen ze in mei te horen.

De resterende veertig- tot zestigduizend euro proberen ze zelf bij elkaar te sprokkelen. Dit doen ze niet alleen door middel van donaties en sponsenringen, maar ook met het verkopen van kaarsjes, mokken, mondkapjes en andere originele ideeën.

Laatste molen

Kyck over den Dyck is de enige molen die nog in Dordrecht staat. Het is de laatste molen die is overgebleven van de 130 die er ooit stonden. De vrijwilligers zien het positief in en hopen dat in september heel Dordt weer kan genieten van een draaiende molen.

Lees ook

Is dit Jubal 3.0? ‘Zoveel spelende leden bij elkaar heb ik nog nooit gezien’

Muziekvereniging Jubal lijkt met succes een nieuwe weg ingeslagen. Vorig jaar kon voor het eerst in ...

Duurzaam, gratis én verbindend: ruiltas al vijf jaar in Dordts straatbeeld

Niet meer naar een drukke winkelstraat en geen stress in het pashokje: steeds meer inwoners sluiten ...

Opnieuw illegale prostitutie aangetroffen in Papendrecht

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is in Papendrecht illegale prostitutie aangetroffen in ee...

Optimisme bij De Plucheplakkers, over punten en miljoenen

FC Dordrecht boekt twee overwinningen op rij en is dit kalenderjaar nog ongeslagen. Daarom staan de ...

Auto vliegt in brand na explosie

In de Rembrandtstraat in Zwijndrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. ...

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...