Dordrecht, Netherlands

Molenaars willen verbod op wensballonnen

Wensballonen moeten verboden worden als het aan de molenaars van werelderfgoed Kinderdijk ligt. Van de negentien molens in de Alblasserwaard zijn er vijftien bewoond.
Peter Tromp | 17 februari 2017 17:12 | Aangepast op 17 februari 2017 17:12
De molenaars hebben al een aantal incidenten meegemaakt met brandende wensballonnen en zijn bang voor brand. Sommigen hebben met de jaarwisseling niet geslapen en met de tuinslang in de hand de hele nacht naast de molen gezeten.

Neerstorten

Na het aansteken stijgen de wensballonen op en kunnen kilometers verderop weer neerkomen. De afgelopen jaren zijn er verschillende wensballonnen brandend neergestort tussen de historische houten molens in Kinderdijk.

"We hebben er al een keer één brandend in het riet gevonden en ook op tien meter afstand van een molen. Als er één op de rieten kap terecht komt dan staat de molen in enkele minuten in lichterlaaie", aldus molenaar Peter Paul Klapwijk.

Verbod

Ook deze jaarwisseling was het raak. Een wensballon kwam in een van de wieken van een molen terecht. Voorzitter van Stichting Werelderfgoed Kinderdijk pleit daarom voor een verbod op het afsteken en verkopen van wensballonnen in de gemeenten Molenwaard en Alblasserdam.

De molenaars willen het liefst meteen een landelijk verbod. Burgemeester Jaap Paans van Alblasserdam heeft aangekondigd te gaan kijken of een verbod zinvol is.

Lees ook

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...

Van kindertekening tot AI: 15 inzendingen voor ontwerpwedstrijd FC Dordrecht

Welke nieuwe afbeelding verschijnt straks op de achterzijde van de Noordtribune van het FC Dordrecht...

Brandweer takelt slachtoffer uit ruim van schip

In het ruim van een schip aan het Nanengat in Papendrecht is dinsdagochtend iemand uitgegleden. Het ...

Auto belandt in sloot, bestuurder haalt alvast droge kleren

Een automobilist heeft dinsdagmiddag een nat pak gehaald in Dordrecht. Hij belandde rond 12.30 uur m...

Verbinder van Dordt ontvangt Johan de Witt-speld: ‘Een stevige schouderklop’

Oud-journalist Hans Berrevoets (73) heeft uit handen van burgemeester Nanning Mol de Johan de Witt-s...

Vrouwen eisen de nacht op in nieuwe uitzending van Praatpaal

Dinsdagavond om 20.00 uur is er een nieuwe uitzending van Praatpaal op Drechtstad FM. Deze keer best...