gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mondkaphouder biedt uitkomst bij tekorten

85e7fbf387d1046acef93d54e5be5eed

In een fabriek in de Krabbepolder rollen tientallen plastic mallen van de band. Een paar elastiekjes eraan en daarmee moet het de oplossing zijn voor het tekort aan beschermingsmateriaal tijdens deze coronacrisis.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In een fabriek in de Krabbepolder rollen tientallen plastic mallen van de band. Een paar elastiekjes eraan en daarmee moet het de oplossing zijn voor het tekort aan beschermingsmateriaal tijdens deze coronacrisis.

Het bedrijf Holland Shielding Systems maakt normaal gesproken elektromagnetische afscheidingsplaten om straling tegen te houden. Maar toen directeur Jan van Tienhoven hoorde over de tekorten ontwierp hij een houdertje, waar steeds een ander stukje papier in gestopt kan worden.


"Je kan er elk beschikbaar materiaal in stoppen als filter", legt Van Tienhoven uit. "Zo kan iedereen zich beschermen tegen het virus, over ter wereld. Je hebt alleen dit kapje nodig".


Volgens Van Tienhoven is het ei van Columbus. "De truc van dit kapje is dat het heel goed om het gezicht aansluit; je klemt het vast". De ontwerp is niet getest door TNO of andere soortgelijke organisaties. Dat hoeft volgens hem nu ook niet. "Het biedt in ieder geval betere bescherming dan andere kapjes die niet goed aansluiten. En natuurlijk beter dan helemaal geen. En het belast de mondkapjesmarkt (voor ziekenhuispersoneel) niet".


Van Tienhoven wil dat iedereen zijn uitvinding kan dragen. Daarom heeft hij het ontwerp vrijgegeven; het is gratis te downloaden op de site coronacover.com. Inmiddels zijn er al duizenden exemplaren verkocht aan zorginstellingen in heel Nederland. In de Dordtse fabriek kunnen er 10.000 per 24 uur gemaakt worden. En met hulp van alle lasersnijders die nu al in Nederland staan, kunnen we zoveel geproduceerd worden, dat aan het einde van de week iedereen zo'n houder kan hebben, vertelt Van Tienhoven.

Lees ook

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.