Dordrecht, Netherlands

Mondkaphouder biedt uitkomst bij tekorten

In een fabriek in de Krabbepolder rollen tientallen plastic mallen van de band. Een paar elastiekjes eraan en daarmee moet het de oplossing zijn voor het tekort aan beschermingsmateriaal tijdens deze coronacrisis.
Marjolein Vos | 31 maart 2020 16:16 | Aangepast op 31 maart 2020 16:16
In een fabriek in de Krabbepolder rollen tientallen plastic mallen van de band. Een paar elastiekjes eraan en daarmee moet het de oplossing zijn voor het tekort aan beschermingsmateriaal tijdens deze coronacrisis.

Het bedrijf Holland Shielding Systems maakt normaal gesproken elektromagnetische afscheidingsplaten om straling tegen te houden. Maar toen directeur Jan van Tienhoven hoorde over de tekorten ontwierp hij een houdertje, waar steeds een ander stukje papier in gestopt kan worden.


"Je kan er elk beschikbaar materiaal in stoppen als filter", legt Van Tienhoven uit. "Zo kan iedereen zich beschermen tegen het virus, over ter wereld. Je hebt alleen dit kapje nodig".


Volgens Van Tienhoven is het ei van Columbus. "De truc van dit kapje is dat het heel goed om het gezicht aansluit; je klemt het vast". De ontwerp is niet getest door TNO of andere soortgelijke organisaties. Dat hoeft volgens hem nu ook niet. "Het biedt in ieder geval betere bescherming dan andere kapjes die niet goed aansluiten. En natuurlijk beter dan helemaal geen. En het belast de mondkapjesmarkt (voor ziekenhuispersoneel) niet".


Van Tienhoven wil dat iedereen zijn uitvinding kan dragen. Daarom heeft hij het ontwerp vrijgegeven; het is gratis te downloaden op de site coronacover.com. Inmiddels zijn er al duizenden exemplaren verkocht aan zorginstellingen in heel Nederland. In de Dordtse fabriek kunnen er 10.000 per 24 uur gemaakt worden. En met hulp van alle lasersnijders die nu al in Nederland staan, kunnen we zoveel geproduceerd worden, dat aan het einde van de week iedereen zo'n houder kan hebben, vertelt Van Tienhoven.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...