Dordrecht, Netherlands

Monument en boek voor scheepswerf De Biesbosch

De in 2000 ter ziele gegane scheepswerf De Biesbosch is nog lang niet vergeten. Vrijdag zou de werf z'n 100-jarige bestaan vieren. Met een boek en een monument wordt daar nu bij stilgestaan.
Dennis Koorevaar | 17 november 2017 17:05 | Aangepast op 17 november 2017 17:05
Burgemeester Wouter Kolff onthulde het monument vrijdagmorgen bij museumschip De Siegfried. Dit schip ligt aangemeerd bij de overgebleven scheepshal van de werf.

De Siegfried werd ooit gemaakt op de werf en is nu de thuishaven en drijvend museum van Vereniging De Binnenvaart.

Jan van 't Verlaat van Vereniging De Binnenvaart heeft het 200 pagina's en 450 illustraties tellende boek geschreven. Enkele tientallen van die illustraties zijn op kleurige bordjes ook terug te vinden op het monument.

Monument

Wethouder Piet Sleeking, die het eerste exemplaar van het boek kreeg uitgereikt, maakte bekend dat de voormalige scheepshal, nu DordtYart, zeer waarschijnlijk tot gemeentelijk monument benoemd wordt.

Jos Hubens van De Binnenvaart is daar blij mee: "Hier staat een stuk historie dat nooit verloren mag gaan. De mensen die hier op de Stadswerven komen wonen, moeten weten wat hier vroeger gebeurde."

Nog blijer werd hij van de toezegging van de wethouder, dat hij z'n best gaat doen om de ligplaats van de Siegfried definitief te maken. Het schip ligt er al vele jaren, maar officieel nog steeds tijdelijk.

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Bom onder gezamenlijk zwembad Hardinxveld en Sliedrecht, wordt die vanavond ontmanteld?

Geen duidelijkheid over een azc, geen gezamenlijk zwembad. Dat is de beknopte samenvatting van het b...

Recordaantal optredens tijdens warme zomereditie Gluren bij de Buren

Het was afgelopen zondag een recorddag voor het Gluren bij de Buren-festival. Nooit eerder werden e...

Expert over seksueel misbruik: 'Intens triest dat een slachtoffer een dader wordt'

Cornelis den D. kreeg onlangs 6,5 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging voor seksueel misbruik va...

Een halve eeuw De Hoop: ‘De passie die zij toen hadden voel je nu nog steeds’

Een mensenbieb, swingende koormuziek en een groot luchtkussen. Organisatie De Hoop vierde zaterdag h...

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Het lichaam van de vermiste jongeman is gevonden in de Beneden Merwede bij Hardinxveld-Giessendam. V...

Vierde autobrand binnen twee weken in Alblasserdam

In Alblasserdam is voor de vierde keer in twee weken tijd een auto uitgebrand. In de nacht van maand...