Dordrecht, Netherlands

Monumentaal pand krijgt groene parel op het dak

Het pand op de hoek van de Lange Geldersekade en de Leuvebrug wordt binnenkort verbouwd. Het moment om op het dak een kunstwerk te maken. ‘De parel’ wordt een soort architectonisch kunstzinnig object dat dient als werkruimte. Volgens architect Emiel Visser is dit de mooiste plek voor een kunstenaar om een canvas te krijgen: “Iedereen die de stad in rijd, ziet dat.”
Alka Goos | 3 juli 2020 09:48 | Aangepast op 3 juli 2020 09:48
De eigenaar van het pand wilde iets bijzonders op het dak. Visser zocht daarom de samenwerking op met projectleider Lotti Hesper om de combinatie te maken tussen kunst en architectuur. “Een mooi plan maken dat niet alleen voor het gebouw en onze opdrachtgever wat betekent, maar ook meerwaarde heeft voor de stad als geheel.

“We zoeken een kunstenaar die hier een idee voor indient”, vertelt Lotti Hesper. Het idee is dat het groen moet worden met CO2 filtering. Tot 19 juli kunnen kunstenaars hun schetsen voor deze parel indienen bij Hesper.

Lees ook

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...