Dordrecht, Netherlands

Monumentale boom in Park Merwestein krijgt vanwege schimmel een beuk

De monumentale rode beuk naast de ingang van Park Merwestein is, naar alle waarschijnlijkheid, niet meer te redden en moet worden gekapt. Oorzaak is een parasitaire houtrotschimmel, schrijft het parkbeheer op hun website.
Corrado Francke | 1 februari 2021 15:42 | Aangepast op 1 februari 2021 15:42
Zachtrot

De boom is aangetast met de schimmel korsthoutskoolzwam. Via wonden aan wortels of stamvoet infecteert de korsthoutskoolzwam de boom. Vervolgens veroorzaakt de schimmel zachtrot dat kan leiden tot stambreuk waardoor de boom kan omwaaien.

De boom is rond 1900 geplant en al een paar jaar wordt de beuk in de gaten te houden, maar nu lijkt een besmetting definitief. 

Treurbeuk
Vlak naast de boom zal zeer binnenkort al een treurbeuk geplant worden die de boom zal vervangen.

Lees ook

Sliedrecht bereidt zich voor op azc-protest: 2000 mensen verwacht

In Sliedrecht wordt alles in gereedheid gebracht voor de azc-demonstratie. Hekken zijn geplaatst en ...

Grote Kerk in vervoering gebracht door hardstyle-DJ: 'Indrukwekkend'

Honderden liefhebbers van hardstyle, klassieke muziek én geloofskwesties hebben woensdagavond hun ha...

Brug over de Noord dicht: afsluiting van 16 dagen en meerdere weekenden op deze data

De renovatie van de Brug over de Noord (N915) bij Alblasserdam gaat over ongeveer een maand van star...

Zet dit zelfvarende schip de kapitein buitenspel? 'Goed afstemmen met tegenliggers'

De MPS Lumière heeft deze week een bijzondere vaart gemaakt vanuit Hardinxveld-Giessendam. Aan boord...

Woningen, horeca en maatschappelijke activiteiten: dit zijn de plannen voor de oude bieb

Het gemeentebestuur van Dordrecht wil 1,3 miljoen euro steken in de verbouwing van de oude bibliothe...

Deze gemeente maakt plaats voor woonwagens: tot wel 25 nieuwe plekken

De gemeente Papendrecht gaat ruimte vrijmaken voor 20 tot 25 nieuwe woonwagens. Dat staat in een nie...