gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Motorcrosstalent Lotte van Drunen (15) wil ook van de mannen winnen

cc2b43ebb31787a4bd6a5c2706cd63db.jpg

Lotte van Drunen is pas vijftien jaar, maar is nu al de snelste motorcrossvrouw van Nederland. De Sliedrechtse mengt zich dit jaar voor het eerst in de strijd om de wereldtitel bij de vrouwen en rijdt de, ondanks haar leeftijd, de sterren van de hemel.

NOS |  | Aangepast op
Met nog twee wedstrijden voor de boeg staat Van Drunen derde in de titelstrijd. Achter de Nieuw-Zeelandse Courtney Duncan en zesvoudig wereldkampioen Kiara Fontanesi uit Italië.

Alle ogen op Van Drunen
Bij de volgende grand prix, op 20 augustus in Arnhem, zullen alle ogen dus op Van Drunen zijn gericht. Ze debuteert dit seizoen in de WMX, de hoogste klasse voor vrouwen en rijdt tegen concurrenten die gemiddeld tien jaar ouder zijn.

De eerste de beste manche waaraan ze meedeed, in de Grand Prix van Sardinië, won ze. Ook in Zwitserland pakte ze een manche en bij het Europees kampioenschap, waarin Van Drunen ook actief is, won ze vorige week overtuigend de wedstrijd in Polen.

Winnen is Van Drunen wel gewend. "De afgelopen jaren heb ik veel bij de jongens gereden en ook veel van ze gewonnen. Dit jaar ben ik overgestapt naar de dames. In het EK ben ik onverslaanbaar en in het WK al twee mancheoverwinningen, dat is geweldig op mijn leeftijd", zegt ze in gesprek met de NOS.
5fa5b31a35bbee535dc4d5fcb7ed57d2.jpg
Ze werd op haar vierde door haar vader op een crossmotor gezet en volgde daarna het voorbeeld van haar drie crossende broers. De hele familie van Drunen zet zich in voor Lotte, die dit seizoen onder de hoede is genomen door de Japanse motorfabrikant Kawasaki en wordt getraind door voormalig motocrosser Marc de Reuver.

"Een meisje dat crost, is sowieso al apart. En dat je zo jong al begint al helemaal. Maar ik denk dat het de enige manier is om ver te komen in je sport", zegt vader Jurriën van Drunen, die zich 'opoffert' voor de ambities van zijn dochter. "Anders zou het ook niet gaan. We zijn er allemaal heel druk mee. Voor mij als vader is het al een paar jaar een fulltime baan."

Shoppen of stappen
Zijn dochter zit nog gewoon op school. Is ze daar niet, dan is Van Drunen het liefst op het circuit te vinden. Shoppen of op stap gaan, zoals haar leeftijdgenoten in 4-havo, hoeft voor haar niet. "Daar ben ik niet mee bezig. Als ik 's ochtends wakker word, is het eerste dat ik aan mijn vader vraag, waar we die dag gaan trainen."

Haar ultieme droom is om bij de mannen mee te kunnen rijden, zoals de Italiaanse Fontanesi al eens in de MX2 deed. Van Drunen reed vorig seizoen een toptienklassering in het Belgische Lommel, in het Europees kampioenschap 125 cc bij de mannen.

"Er is nog nooit een vrouw geweest die in het WK bij de mannen in de punten heeft gereden. Tussen de jongens heb ik al titels gewonnen, dan moet het bij de mannen ook kunnen."

Dit artikel verscheen ook bij de NOS.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

LIVE

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

mishandelingstadspolders.png

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

noordparkvernieling.png

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.