Dordrecht, Netherlands

Mountain Network een van de coolste

Klimhal Mountain Network op het Leerpark is volgens Ilooove.it op een na de coolste, meest spectaculaire klimhal ter wereld.
Gert van der Steen | 18 juni 2015 13:51 | Aangepast op 18 juni 2015 13:51
De site Ilooove.it publiceerde een top tien van klimhallen die reikt van Canada tot Tokyo. Het ontwerp van Mountain Network in Dordrecht moest alleen een klimhal in Montreal in Canada laten voorgaan. Dat is vooral te danken aan de open archtectuur met grote ramen, waardoor de hal uitzonderlijk licht is en de klimmers goed zichtbaar zijn.

De klimhal is sinds medio 2012 open en zo’n 200 klimmers maken er per week gebruik van.

De hoogste klimmuur in Europa is Excalibur in Groningen met een hoogte van 120 meter. Het is een buitenklimwand en staat in de lijst op nummer vijf.

Foto: Fokko van der Straaten

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Liefde en geluk boven alles: zo zag de Dordtse carnavalsoptocht eruit

“In Ooi- en Ramsgat draait het om liefde en geluk”, zo luidt het motto van de carnavalsoptocht in Do...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...

Een warme feesttent, koud bier en optredens: Dordts carnaval pakt uit

Afreizen naar het zuiden voor carnaval? Dat is helemaal niet nodig, als het aan de Dordtse carnavals...