gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Muller: 100 jaar Hollands Glorie

3acd3d75013ce82b283eb3236f652921

Tijdens de viering van het 100-jarig bestaan in schouwburg Kunstmin stond de bijdrage die Muller Dordrecht heeft geleverd aan de opbouw en wederopbouw van Nederland centraal. Maar ook de maatschappelijke betrokkenheid van het maritieme bedrijf kreeg ruime aandacht.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op


400 medewerkers en genodigden zagen donderdagavond in Schouwburg Kunstmin de rijke geschiedenis voorbijkomen. Muller was o.a. betrokken bij de aanleg van de eerste Moerdijkbrug in 1936, bij de wederopbouw van Nederland na de Tweede Wereldoorlog en de aanleg van de Deltawerken en groeide vanaf de jaren zeventig uit tot een grote speler in sleepvaart, ijsbreken en offshore.

Burgemeester Wouter Kolff mocht namens de stad de felicitaties overbrengen aan de 100-jarige en benadrukte dat Muller een bedrijf is waar Dordrecht trots op mag zijn. Muller en Dordrecht passen volgens Kolff heel goed bij elkaar. Ze hebben allebei een geschiedenis met het water, delen de strijd tegen en leven ervan.

Het familiebedrijf heeft veel bereikt, maar wil ook een goed werkgever zijn en heeft bovendien een grote maatschappelijke betrokkenheid. Muller ondersteunt vele Dordtse evenementen, instellingen en goede doelen, waarvan CEO Bram Muller in Kunstmin er twee uitlichtte. Hij had alle genodigden gevraagd geen cadeau's mee te nemen voor het bedrijf, maar een donatie te doen aan de KNRM of Quiet Drechtsteden.

Lees ook

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.