gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Muller: 100 jaar Hollands Glorie

3acd3d75013ce82b283eb3236f652921.jpg

Tijdens de viering van het 100-jarig bestaan in schouwburg Kunstmin stond de bijdrage die Muller Dordrecht heeft geleverd aan de opbouw en wederopbouw van Nederland centraal. Maar ook de maatschappelijke betrokkenheid van het maritieme bedrijf kreeg ruime aandacht.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op


400 medewerkers en genodigden zagen donderdagavond in Schouwburg Kunstmin de rijke geschiedenis voorbijkomen. Muller was o.a. betrokken bij de aanleg van de eerste Moerdijkbrug in 1936, bij de wederopbouw van Nederland na de Tweede Wereldoorlog en de aanleg van de Deltawerken en groeide vanaf de jaren zeventig uit tot een grote speler in sleepvaart, ijsbreken en offshore.

Burgemeester Wouter Kolff mocht namens de stad de felicitaties overbrengen aan de 100-jarige en benadrukte dat Muller een bedrijf is waar Dordrecht trots op mag zijn. Muller en Dordrecht passen volgens Kolff heel goed bij elkaar. Ze hebben allebei een geschiedenis met het water, delen de strijd tegen en leven ervan.

Het familiebedrijf heeft veel bereikt, maar wil ook een goed werkgever zijn en heeft bovendien een grote maatschappelijke betrokkenheid. Muller ondersteunt vele Dordtse evenementen, instellingen en goede doelen, waarvan CEO Bram Muller in Kunstmin er twee uitlichtte. Hij had alle genodigden gevraagd geen cadeau's mee te nemen voor het bedrijf, maar een donatie te doen aan de KNRM of Quiet Drechtsteden.

Lees ook

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.

brandspinel.jpg

Brand op oefenterrein brandweer

Bij Veiligheidscentrum Spinel in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Het gaat om de afzuiginstallatie van één van de gebouwen aan de achterzijde van het terrein op de Dordtse Kil III.

Park Maasdonck werkzaamheden gemeente rid

Langzaam werken voor stabieler resultaat: op deze plek wordt een steunberm aangebracht

Met het lossen van een lading stenen is het startsein gegeven voor de werkzaamheden aan de oever bij Park Maasdonck in Ridderkerk. Die gaan zeker een jaar duren.

100procentslageuuuun.png

Voor het derde jaar op rij 100% slagingspercentage voor Calvijn College? ‘Geen streven’

De eindexamens komen er weer aan en dat is een spannende tijd voor veel leerlingen. Zo ook voor de studenten van het mavo op het Calvijn College in Hardinxveld-Giessendam. Maar wat opvallend is, de school heeft al twee jaar op rij een honderd procent slagingspercentage tijdens de eindexamens.

dji_fly_20260410_121609_0_1775816169716_photo_low_quality.jpg

Kamervragen over Dordrecht-West: 'Dit kan niet lang zo doorgaan'

Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) heeft Kamervragen gesteld vanwege het onderzoek dat de GGD begin april naar buiten bracht. Uit dat onderzoek blijkt dat longkanker 56 procent meer voor komt in Dordrecht-West dan in de rest van Nederland. “Het zijn schrikbarende aantallen, dus daar is wel wat aan de hand volgens mij.”

OPMA20260506 Dodenherdenking.jpg

Op Pad Met Ad: gesprekken over vrijheid bij de Dordtse dodenherdenking

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad woont presentator Ad van den Herik de dodenherdenking op het Sumatraplein bij. Hij gaat in gesprek met Dordtenaren die zich op 4 mei om 20.00 bij het plein hebben verzameld, om gezamenlijk de oorlogsslachtoffers te herdenken.