gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Muller: 100 jaar Hollands Glorie

3acd3d75013ce82b283eb3236f652921

Tijdens de viering van het 100-jarig bestaan in schouwburg Kunstmin stond de bijdrage die Muller Dordrecht heeft geleverd aan de opbouw en wederopbouw van Nederland centraal. Maar ook de maatschappelijke betrokkenheid van het maritieme bedrijf kreeg ruime aandacht.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op


400 medewerkers en genodigden zagen donderdagavond in Schouwburg Kunstmin de rijke geschiedenis voorbijkomen. Muller was o.a. betrokken bij de aanleg van de eerste Moerdijkbrug in 1936, bij de wederopbouw van Nederland na de Tweede Wereldoorlog en de aanleg van de Deltawerken en groeide vanaf de jaren zeventig uit tot een grote speler in sleepvaart, ijsbreken en offshore.

Burgemeester Wouter Kolff mocht namens de stad de felicitaties overbrengen aan de 100-jarige en benadrukte dat Muller een bedrijf is waar Dordrecht trots op mag zijn. Muller en Dordrecht passen volgens Kolff heel goed bij elkaar. Ze hebben allebei een geschiedenis met het water, delen de strijd tegen en leven ervan.

Het familiebedrijf heeft veel bereikt, maar wil ook een goed werkgever zijn en heeft bovendien een grote maatschappelijke betrokkenheid. Muller ondersteunt vele Dordtse evenementen, instellingen en goede doelen, waarvan CEO Bram Muller in Kunstmin er twee uitlichtte. Hij had alle genodigden gevraagd geen cadeau's mee te nemen voor het bedrijf, maar een donatie te doen aan de KNRM of Quiet Drechtsteden.

Lees ook

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".