Dordrecht, Netherlands

Museum 1940-1945 moet spullen afstoten

Het Museum 1940-1945 kan in het pand aan de Nieuwe Haven blijven, maar er moeten wel wat spullen worden afgestoten. Hiervoor komt 50.000 euro beschikbaar, dat bestemd is voor een bureau dat hen daarbij gaat helpen.
Leo Roubos | 8 februari 2019 17:04 | Aangepast op 8 februari 2019 17:04
De gemeente Dordrecht heeft de toekomst van het museum laten onderzoeken. Daaruit is gebleken dat het museum een deel van de collectie moet afstoten, zodat het weer een meer op educatie gerichte expositie kan maken over Dordrecht in de Tweede Wereldoorlog.


Het bestuur van het museum pleitte al jaren bij de gemeente voor een uitbreiding van het museum, omdat het gebouw te klein is geworden voor de steeds verder uitdijende verzameling.


Het NIOD vond dat het museum zeker bestaansrecht heeft, maar wel een deel van de collectie moet afstoten of in depot moet houden. Het museum kan dan met wisselexposities met minder objecten meer duiding geven.


Ook de gemeente Dordrecht wil het museum graag behouden, maar om te helpen met het uitdunnen van de collectie wil de gemeente het museum externe deskundigheid bieden. Hiervoor is een extra subsidie van 50.000 euro bedoeld.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...