De gemeente Dordrecht heeft de toekomst van het museum laten onderzoeken. Daaruit is gebleken dat het museum een deel van de collectie moet afstoten, zodat het weer een meer op educatie gerichte expositie kan maken over Dordrecht in de Tweede Wereldoorlog.
Het bestuur van het museum pleitte al jaren bij de gemeente voor een uitbreiding van het museum, omdat het gebouw te klein is geworden voor de steeds verder uitdijende verzameling.
Het NIOD vond dat het museum zeker bestaansrecht heeft, maar wel een deel van de collectie moet afstoten of in depot moet houden. Het museum kan dan met wisselexposities met minder objecten meer duiding geven.
Ook de gemeente Dordrecht wil het museum graag behouden, maar om te helpen met het uitdunnen van de collectie wil de gemeente het museum externe deskundigheid bieden. Hiervoor is een extra subsidie van 50.000 euro bedoeld.