Dordrecht, Netherlands

Museum 1940 - 1945 onderzocht door NIOD

Het Instituut voor oorlogs,-holocaust- en genocide studies, het NIOD, heeft een rapportage gemaakt over Museum 1940-1945 aan de Nieuwe Haven.
Fokko van der Straaten | 24 november 2017 14:49 | Aangepast op 24 november 2017 14:49
Het rapport is gemaakt op verzoek van de gemeente Dordrecht.

Een van de conclusies in het rapport is dat het Museum onprofessioneel geleid wordt.

Een andere aanbeveling in het NIOD rapport gaat over de hoeveelheid voorwerpen die ten toon gesteld worden.

Ook wordt opgemerkt dat er onvoldoende uitleg gegeven wordt bij de verschillende museum stukken.

Aanleiding voor het NIOD rapport is een tentoonstelling waarbij zogenaamde verliesregisters te zien zijn van niet alleen Nederlandse en geallieerde gesneuvelden.

De gemeente heeft €25.000,00 uitgetrokken voor onderzoek naar de toekomst van het museum. De verwachting is dat in januari gestart wordt met dit nader onderzoek.

Lees ook

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...

Burgemeester sluit bedrijf na explosie

De burgemeester van Sliedrecht heeft een bedrijf op bedrijventerrein Nijverwaard voor twee weken ges...