Dordrecht, Netherlands

Museum 1940 - 1945 onderzocht door NIOD

Het Instituut voor oorlogs,-holocaust- en genocide studies, het NIOD, heeft een rapportage gemaakt over Museum 1940-1945 aan de Nieuwe Haven.
Fokko van der Straaten | 24 november 2017 14:49 | Aangepast op 24 november 2017 14:49
Het rapport is gemaakt op verzoek van de gemeente Dordrecht.

Een van de conclusies in het rapport is dat het Museum onprofessioneel geleid wordt.

Een andere aanbeveling in het NIOD rapport gaat over de hoeveelheid voorwerpen die ten toon gesteld worden.

Ook wordt opgemerkt dat er onvoldoende uitleg gegeven wordt bij de verschillende museum stukken.

Aanleiding voor het NIOD rapport is een tentoonstelling waarbij zogenaamde verliesregisters te zien zijn van niet alleen Nederlandse en geallieerde gesneuvelden.

De gemeente heeft €25.000,00 uitgetrokken voor onderzoek naar de toekomst van het museum. De verwachting is dat in januari gestart wordt met dit nader onderzoek.

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

De Stemming in Ridderkerk: ‘Ik zeg al jaren dat er een metro moet komen!’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...