Dordrecht, Netherlands

Museum 1940 - 1945 onderzocht door NIOD

Het Instituut voor oorlogs,-holocaust- en genocide studies, het NIOD, heeft een rapportage gemaakt over Museum 1940-1945 aan de Nieuwe Haven.
Fokko van der Straaten | 24 november 2017 14:49 | Aangepast op 24 november 2017 14:49
Het rapport is gemaakt op verzoek van de gemeente Dordrecht.

Een van de conclusies in het rapport is dat het Museum onprofessioneel geleid wordt.

Een andere aanbeveling in het NIOD rapport gaat over de hoeveelheid voorwerpen die ten toon gesteld worden.

Ook wordt opgemerkt dat er onvoldoende uitleg gegeven wordt bij de verschillende museum stukken.

Aanleiding voor het NIOD rapport is een tentoonstelling waarbij zogenaamde verliesregisters te zien zijn van niet alleen Nederlandse en geallieerde gesneuvelden.

De gemeente heeft €25.000,00 uitgetrokken voor onderzoek naar de toekomst van het museum. De verwachting is dat in januari gestart wordt met dit nader onderzoek.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...

64-jarige man overleden na crash tegen boom op N214 bij Wijngaarden

Op de N214 in Wijngaarden is vanochtend een Papendrechter overleden na een noodlottig ongeval. De be...

Geen Gaston, wel oplichters: man bijna duizenden euro's armer

Geen bloemen, geen cheque en zeker geen Gaston. Met 'Cyriel Hofman' als schuilnaam proberen twee Twe...

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...