gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Museum koopt schilderij

Het Dordrechts Museum heeft een schilderij van Abraham van Strij gekocht. Het museum noemt het een sleutelstuk in het ouvre van de Dordtse schilder.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het Portret van Hendrik Weymans en zijn familie uit 1816 zou behoren tot de mooiste voorbeelden van het genre uit het begin van de 19e eeuw. Het is een zogenoemd Babbelstuk; een informeel groepsportret met figuren die zich in een huiskamer met elkaar onderhouden.

Het werk van de gebroeders Abraham en Jacob van Strij vormt een zwaartepunt in de collectie van het Dordrechts Museum. Van Abraham (1753-1826) bevindt zich een omvangrijke collectie schilderijen en tekeningen in het museum: genrestukken, portretten, behangsels, decoratief schilderwerk, een stilleven en de ateliernalatenschap met ontwerptekeningen.

De aankoop van het werk is mogelijk gemaakt door de Vereniging Rembrandt en haar Willem en Mary de Reus-de Lange fonds.


Foto: Abraham van Strij, Portret van Hendrik Weymans en zijn familie, 1816, paneel, 70,5 x 85 cm, Dordrechts Museum (aangekocht met steun van de Vereniging Rembrandt, mede dankzij haar Willem en Mary Reus-de Lange Fonds)

Lees ook

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.