Dordrecht, Netherlands

Museum koopt schilderij

Het Dordrechts Museum heeft een schilderij van Abraham van Strij gekocht. Het museum noemt het een sleutelstuk in het ouvre van de Dordtse schilder.
Peter Tromp | 17 september 2015 11:43 | Aangepast op 17 september 2015 11:43
Het Portret van Hendrik Weymans en zijn familie uit 1816 zou behoren tot de mooiste voorbeelden van het genre uit het begin van de 19e eeuw. Het is een zogenoemd Babbelstuk; een informeel groepsportret met figuren die zich in een huiskamer met elkaar onderhouden.

Het werk van de gebroeders Abraham en Jacob van Strij vormt een zwaartepunt in de collectie van het Dordrechts Museum. Van Abraham (1753-1826) bevindt zich een omvangrijke collectie schilderijen en tekeningen in het museum: genrestukken, portretten, behangsels, decoratief schilderwerk, een stilleven en de ateliernalatenschap met ontwerptekeningen.

De aankoop van het werk is mogelijk gemaakt door de Vereniging Rembrandt en haar Willem en Mary de Reus-de Lange fonds.


Foto: Abraham van Strij, Portret van Hendrik Weymans en zijn familie, 1816, paneel, 70,5 x 85 cm, Dordrechts Museum (aangekocht met steun van de Vereniging Rembrandt, mede dankzij haar Willem en Mary Reus-de Lange Fonds)

Lees ook

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...