gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Museumdirecteur Koninklijk onderscheiden

De directeur van het Dordrechts Museum, Peter Schoon, is zaterdagmiddag in de Augustijnenkerk Koninklijk onderscheiden voor zijn verdiensten voor de stad.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Burgemeester Arno Brok speldde hem na de openingsceremonie van de tentoonstelling ‘Uit liefde voor de stad’ de versierselen op van Ridder in de orde van Oranje Nassau.

"Onder de bezielende leiding van Peter Schoon is het Dordrechts Museum tot grote bloei gekomen", zo is te lezen in de motivatie voor de onderscheiding. “Mede door de vele aan zijn hoofdfunctie gerelateerde nevenfuncties die hij vrijwillig en onbetaald vervulde. De heer Schoon heeft zich enorm ingezet voor de verschillende bestuursfuncties van de diverse organisaties waarvoor hij zich inzet(-te). Hij heeft daarbij de gemeente Dordrecht voortdurend onder de aandacht gebracht in binnen- en buitenland. De stijging van de toeloop naar de stad en naar de musea in Dordrecht is zeker vergroot door de wijze waarop de heer Schoon handelde."

"Peter Schoon heeft als directeur van het Dordrechts Museum meer voor de stad gedaan dan van hem verwacht mocht worden. Daarmee heeft hij de Dordtse musea nog meer op de kaart gezet, maar vooral ook de stad Dordrecht."

Lees ook

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.