gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Museumdirecteur Koninklijk onderscheiden

De directeur van het Dordrechts Museum, Peter Schoon, is zaterdagmiddag in de Augustijnenkerk Koninklijk onderscheiden voor zijn verdiensten voor de stad.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Burgemeester Arno Brok speldde hem na de openingsceremonie van de tentoonstelling ‘Uit liefde voor de stad’ de versierselen op van Ridder in de orde van Oranje Nassau.

"Onder de bezielende leiding van Peter Schoon is het Dordrechts Museum tot grote bloei gekomen", zo is te lezen in de motivatie voor de onderscheiding. “Mede door de vele aan zijn hoofdfunctie gerelateerde nevenfuncties die hij vrijwillig en onbetaald vervulde. De heer Schoon heeft zich enorm ingezet voor de verschillende bestuursfuncties van de diverse organisaties waarvoor hij zich inzet(-te). Hij heeft daarbij de gemeente Dordrecht voortdurend onder de aandacht gebracht in binnen- en buitenland. De stijging van de toeloop naar de stad en naar de musea in Dordrecht is zeker vergroot door de wijze waarop de heer Schoon handelde."

"Peter Schoon heeft als directeur van het Dordrechts Museum meer voor de stad gedaan dan van hem verwacht mocht worden. Daarmee heeft hij de Dordtse musea nog meer op de kaart gezet, maar vooral ook de stad Dordrecht."

Lees ook

homoplek.png

Taakstraffen voor jongeren (20 en 19) om anti-homogeweld

Twee Alblasserdammers zijn veroordeeld voor anti-homogeweld. Volgens de rechter maakten zij zich schuldig aan het achtervolgen en mishandelen van een man, wiens auto ook nog eens werd bekrast.

fcdordrechtfansfotos.png

Mooie weken en een smet: dit zeggen fans over het seizoen van FC Dordrecht

Fans geven het seizoen van FC Dordrecht een zeven. De Streekomroep maakte een rondje rondom het Supportershome van de club en vroeg trouwe volgers om hun ongezouten mening.

brand.png

Auto en busje van Dordts café verwoest door vlammen, dader op beeld

De bedrijfsbus- én auto van café De Wilhelminaboom in Dordrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag verwoest door brand. Van de voertuigen is weinig meer over.

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.