gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Museumdirecteur Koninklijk onderscheiden

De directeur van het Dordrechts Museum, Peter Schoon, is zaterdagmiddag in de Augustijnenkerk Koninklijk onderscheiden voor zijn verdiensten voor de stad.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Burgemeester Arno Brok speldde hem na de openingsceremonie van de tentoonstelling ‘Uit liefde voor de stad’ de versierselen op van Ridder in de orde van Oranje Nassau.

"Onder de bezielende leiding van Peter Schoon is het Dordrechts Museum tot grote bloei gekomen", zo is te lezen in de motivatie voor de onderscheiding. “Mede door de vele aan zijn hoofdfunctie gerelateerde nevenfuncties die hij vrijwillig en onbetaald vervulde. De heer Schoon heeft zich enorm ingezet voor de verschillende bestuursfuncties van de diverse organisaties waarvoor hij zich inzet(-te). Hij heeft daarbij de gemeente Dordrecht voortdurend onder de aandacht gebracht in binnen- en buitenland. De stijging van de toeloop naar de stad en naar de musea in Dordrecht is zeker vergroot door de wijze waarop de heer Schoon handelde."

"Peter Schoon heeft als directeur van het Dordrechts Museum meer voor de stad gedaan dan van hem verwacht mocht worden. Daarmee heeft hij de Dordtse musea nog meer op de kaart gezet, maar vooral ook de stad Dordrecht."

Lees ook

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.