gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Museumdirecteur Koninklijk onderscheiden

De directeur van het Dordrechts Museum, Peter Schoon, is zaterdagmiddag in de Augustijnenkerk Koninklijk onderscheiden voor zijn verdiensten voor de stad.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Burgemeester Arno Brok speldde hem na de openingsceremonie van de tentoonstelling ‘Uit liefde voor de stad’ de versierselen op van Ridder in de orde van Oranje Nassau.

"Onder de bezielende leiding van Peter Schoon is het Dordrechts Museum tot grote bloei gekomen", zo is te lezen in de motivatie voor de onderscheiding. “Mede door de vele aan zijn hoofdfunctie gerelateerde nevenfuncties die hij vrijwillig en onbetaald vervulde. De heer Schoon heeft zich enorm ingezet voor de verschillende bestuursfuncties van de diverse organisaties waarvoor hij zich inzet(-te). Hij heeft daarbij de gemeente Dordrecht voortdurend onder de aandacht gebracht in binnen- en buitenland. De stijging van de toeloop naar de stad en naar de musea in Dordrecht is zeker vergroot door de wijze waarop de heer Schoon handelde."

"Peter Schoon heeft als directeur van het Dordrechts Museum meer voor de stad gedaan dan van hem verwacht mocht worden. Daarmee heeft hij de Dordtse musea nog meer op de kaart gezet, maar vooral ook de stad Dordrecht."

Lees ook

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".