gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Muziekprijs voor Beiaardier Bastian Fuchs

f7ee1ef8e23c7afecfc77e6756829f5d

Beiaardier Bastian Fuchs heeft de Dordtse Kors-Monster-klok gekregen, de klok is een prijs die eens in de vijf jaar wordt uitgereikt aan een beiaardier die het lukt om het oeuvre van Kors Monster uit te voeren.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Op donderdagavond 9 augustus bespeelde Bastian Fuchs eerst de klokken van het stadhuis en daarna de klokken van de grote kerk. “Door de windstoten kreeg het geluid van de klokken een extra dimensie”, aldus stadsbeiaardier Boudewijn Zwart.

Kors Monster (1918-1978) was een Dordtse componist. “Het spelen van de muziek van Kors Monster is een huzarenstukje, want zijn composities horen bij de moeilijkste beiaardmuziek.”

Na afloop van het concert heeft zoon Jaap Monster de klok uitgereikt aan Bastian Fuchs. De klok heeft een afbeelding van de eeuwige tak, dit verwijst naar een muziekstuk van Kors Monster.
3118db388774280a489d6f197ef58ed2

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

2fa60d8_w1272_dronefotoafvalbrengs

Let op: dit afvalbrengstation is vanaf komende maand alleen nog beschikbaar met afvalpas

Zonder afvalpas zal de slagboom op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan in Papendrecht vanaf maandag 13 juli gesloten blijven. Met de invoering van deze pascontrole helpt het de gemeente de kosten van afvalinzameling in de hand houden.

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.