gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Muziekprijs voor Beiaardier Bastian Fuchs

f7ee1ef8e23c7afecfc77e6756829f5d.jpg

Beiaardier Bastian Fuchs heeft de Dordtse Kors-Monster-klok gekregen, de klok is een prijs die eens in de vijf jaar wordt uitgereikt aan een beiaardier die het lukt om het oeuvre van Kors Monster uit te voeren.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Op donderdagavond 9 augustus bespeelde Bastian Fuchs eerst de klokken van het stadhuis en daarna de klokken van de grote kerk. “Door de windstoten kreeg het geluid van de klokken een extra dimensie”, aldus stadsbeiaardier Boudewijn Zwart.

Kors Monster (1918-1978) was een Dordtse componist. “Het spelen van de muziek van Kors Monster is een huzarenstukje, want zijn composities horen bij de moeilijkste beiaardmuziek.”

Na afloop van het concert heeft zoon Jaap Monster de klok uitgereikt aan Bastian Fuchs. De klok heeft een afbeelding van de eeuwige tak, dit verwijst naar een muziekstuk van Kors Monster.
3118db388774280a489d6f197ef58ed2.jpg

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.