gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Muziekprijs voor Beiaardier Bastian Fuchs

f7ee1ef8e23c7afecfc77e6756829f5d.jpg

Beiaardier Bastian Fuchs heeft de Dordtse Kors-Monster-klok gekregen, de klok is een prijs die eens in de vijf jaar wordt uitgereikt aan een beiaardier die het lukt om het oeuvre van Kors Monster uit te voeren.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Op donderdagavond 9 augustus bespeelde Bastian Fuchs eerst de klokken van het stadhuis en daarna de klokken van de grote kerk. “Door de windstoten kreeg het geluid van de klokken een extra dimensie”, aldus stadsbeiaardier Boudewijn Zwart.

Kors Monster (1918-1978) was een Dordtse componist. “Het spelen van de muziek van Kors Monster is een huzarenstukje, want zijn composities horen bij de moeilijkste beiaardmuziek.”

Na afloop van het concert heeft zoon Jaap Monster de klok uitgereikt aan Bastian Fuchs. De klok heeft een afbeelding van de eeuwige tak, dit verwijst naar een muziekstuk van Kors Monster.
3118db388774280a489d6f197ef58ed2.jpg

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.