Dordrecht, Netherlands

Muzikaal hart onder de riem voor nierpatiëntje Rylan

De 12-jarige Dordtse Rylan is nierpatiënt, en dat is, zeker in coronatijden, niet makkelijk. Door zijn ziekte behoort Rylan tot de risicogroep en moest de afgelopen maanden binnen blijven. Musicalacteur en ambassadeur van de Nierstichting Stanley Burleson zong Rylan toe in zijn eigen achtertuin om hem een hart onder de riem te steken.
Vivian Rutte | 2 juli 2020 17:47 | Aangepast op 2 juli 2020 17:47
Moeder Denise is blij met de actie: “Rylan schikt zich altijd in zijn lot, en ondergaat alles, maar ik vond dat hij wel een opstekertje had verdiend.” Rylan is net als 2000 andere Nederlandse kinderen nierpatiënt, en wacht op een niertransplantatie. De donor hiervoor is al gevonden, maar wegens de coronacrisis moest de transplantatie worden uitgesteld. “En dat betekent dat Rylan echt binnen moest blijven en steeds meer medicatie moet slikken. Hij kan niet doen wat andere kinderen doen en dat vindt hij moeilijk,” vertelt zijn moeder. 

De familie van Rylan won het achtertuinconcert van Stanley Burleson via een FaceBook-actie. De musicalster schreef het nummer “Dichter Bij Elkaar” namens de Nierstichting. Hij is al jaren ambassadeur van de stichting, en heeft de stevige impact van een nierziekte van dichtbij meegemaakt omdat zijn vader nierpatiënt was. “Het is heel bijzonder om dit te doen bij mensen thuis, want je ziet de mensen van dichtbij, wat ze voelen, wat ze denken,” vertelt hij.


En wat vond Rylan zelf van het bijzondere concert? Moeder Denise: “Hij vond het heel ontroerend, hij was echt geraakt, dat zag ik in zijn ogen.”

Foto: Jordy Nijenhuis




Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Dertig kinderen met mogelijkheden genieten van schaatsplezier op Dordtse ijsbaan

Schaatsen onder sfeervolle kerstverlichting, genieten van een warme chocomel of een potje curling sp...

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...